چهارشنبه نوامبر 21, 2018

افزایش آمار متهمین مهاجران افغان در آلمان به جرم ارتباط با هراس افگنی

نوشته شده توسط خامه پرس - ش جدی ۱۶ ۱۳۹۶, ۵:۱۳ ب.ظ

گزارش رسانه‌های آلمان می‌رسانند بررسی نهادهای قضایی آلمان دربارۀ ارتباط مهاجران افغان با تروریزم که در آلمان زنده‌گی می‌کنند، در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته‌است.

در یک گزارش تازه به نشر رسیدۀ دویچه‌وله آمده‌است که در سال ۲۰۱۷، ۲۹۹ دوسیه علیه شهروندان افغان به جرم عضویت در گروه‌های تروریستی و یا هم تشکیل یک گروه تروریستی بررسی‌ قضایی به راه انداخته شده‌است.

۲۹۹ مورد قضایی علیه شهروندان افغان پس از آن همه‌گانی می‌شوند که حزب” بدیل برای المان” از حکومت فدرال آلمان سوال کرده بود که چقدر دوسیه علیه شهروندان خارجی که متهم به عضو در گروه‌های هراس‌افگنی‌اند، وجود دارد.

دولت آلمان در پاسخ به این سوال آن حزب گفته است که در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۲۹۹ قضیه علیه شهروندان افغانستان، ۱۰۳ قضیه علیه شهروندان پاکستان و ۱۸۰ دوسیه علیه شهروندان سومالیا بازشده‌اند.

بررسی ۲۹۹ قضیه افغان‌های متهم با تروریزم درحالی صورت می‌گیرد که این رقم در سال پار فقط ۱۶ مورد بوده‌است.

در عین حال شماری از مقام‌های آلمانی قبل از این گفته‌اند که روند معرفی نمودن مهاجران به عنوان عضو گروه‌های تروریستی، درحال افزایش اند و دلیل آن‌را نیز، پذیرفته شدن درخواستی‌شان از سوی دولت آلمان گفته‌اند.

از سوی‌هم، دو حزب مهم در آلمان گفته اند، آن دسته مهاجرانی‌که علیه یهودیان نفرت پراگنی می‌کنند، باید هرچه زودتر از این دولت اخراج شوند.

در گزارش به طور مشخص اشاره نشده‌اند که تا به حال مهاجران از کدام کشورها، دست به چنین اقدامی زده‌اند، اما گفته می‌شود که هدف‌شان مسلمانانی باشند که از کشورهای عرب و افریقایی به آن کشور مهاجر شده‌اند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement