چهارشنبه نوامبر 21, 2018

اظهارات تازۀ اداره استخبارات پاکستان در مورد هدف های اسامه بن لادن و افغانستان

نوشته شده توسط خامه پرس - چ جدی ۰۶ ۱۳۹۶, ۱۲:۰۰ ب.ظ

ادارۀ استخبارات نظامی پاکستان پس از چندین سال مرگ اسامه بن لادن، رهبر پیشین القاعده اطلاعات تازۀ را در بارۀ هدف‌های او آشکار می‌سازد و  ادعا می‌کند که او به دنبال ترور شخصیت‌های مهم پاکستانی بوده‌است.

رسانه‌های پاکستانی به اساس یک گزارش تازۀ ادارۀ استخباراتی نظامی آن کشور گزارش داده که او جهت رسیدن به هدف‌هایش در سال۲۰۰۷ میلادی به افغانستان سفر کرده بود.

ادارۀ استخبارات نظامی پاکستان ادعا می‌کند که اسامه بن لادن در قتل بی‌نظیر باتو در ماه دسمبر سال ۲۰۰۷ میلادی مستقیم دست داشته است؛ درحالی‌که پرویز مشرف نیز متهم‌ به دست داشتندر قتل خانم باتو می‌باشد.

در گزارش ادارۀ استخبارات نظامی پاکستان این نیز گفته شده که رهبر پیشین القاعده می‌خواست که شماری از بزرگان سیاسی این کشور را ترور نماید که پرویز مشرف، رییس جمهور اسبق و مولوی فضل الرحمن، رییس علمای اسلام فضل پاکستان نیز در لستش شامل بوده‌اند.

در عین گفته شده است که اسامه بن لادن هم‌چنان قصد داشته است تا وزارت امور داخله پاکستان را نیز هدف قرار دهد و جهت رسیدن به هدف‌هایش، شخصی را نیز به نام موسی طارق در خدمت گرفته بوده‌است.

این اطلاعات در حالی توسط ادارۀ استخبارات نظامی پاکستان همه‌گانی می‌شود که اسامه بن لادن، رهبر پیشین شبکۀ القاعده در ماه می سال ۲۰۱۱ میلادی در شهر ایبت آباد پاکستان توسط حملۀ هوایی نیروهای امریکایی کشته شد.

شبکۀ القاعده یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های تروریستی در جهان است که در از زمان به وجودن‌آمدنش حمله‌های تروریستی خطرناکی را در سرتاسر جهان راه‌اندازی کرده‌است.

گفتنی‌ست که اعضای شبکۀ القاعده درحال حاضر، در بخش‌های از افغانستان نیز وجود دارند که دست به فعالیت‌های تروریستی در برابر نیروهای دولتی افغان و خارجی و هم‌چنان افراد ملکی می‌زنند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement