در نتیجۀ برخود یک موتر از نوع تونس با یک ماین گروه‌های مخالف مسلح دولت، قبل از چاشت ام‌روز در ولسوالی مارجه ولایت هلمند، دست کم 7 فرد ملکی جان باخته و شماری هم زخمی گردیده‌اند.

یک منبع امنیتی در ولایت هلمند می‌گوید یک موتر شماری از افراد ملکی را انتقال می‌‌داده که با یک ماین کنارجاده‌یی برخورد نموده و در نتیجه، تلفاتی بر غیرنظامیان وارد نموده‌است.

 این منبع امنیتی می‌افزاید تا به حال در نتیجۀ این انفجار، 7 تن کشته و 3 تن دیگر زخمی شده‌اند و علاوه می‌کند که احتمالن، آمار قربانیان این روی‌داد افزایش یابد.

این منبع امنیتی جزئیات بیش‌تر در بارۀ این روی‌داد نمی‌دهد و این هم هنوز معلوم نیست که هدف ماین کارگذاری چه کسی بوده است.

تا هنوز هیچ گروهی مشخص به مشول طالبان مسؤولیت این حمله را برعهده نگرفته‌است.

هلمند در جنوب افغانستان، در این اواخر شاهد افزایش حمله‌های انتحاری و انفجاری بوده‌است، که بیش‌تر کاروان نیروهای امنیتی افغان و خارجی هدف آن قرار گرفته‌است.

این انفجار درحالی شماری از افراد ملکی را در ولایت هلمند کشته و زخمی می‌سازد که قبل از این، سازمان ملل متحد از افزایش آمار غیرنظامیان در افغانستان اظهار نگرانی کرده بود.

نماینده خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان در نشستی در مقر آن سازمان گفته بود که در سال روان میلادی، ده‌ها تن در نتیجۀ حمله‌های انتحاری و انفجاری در سراسر افغانستان کشته شده‌اند.