حکومت پاکستان به شهروندانش در افغانستان هشدار می‌دهد که به تهدید آدم‌ربایی مواجه هستند و تمام‌شان باید در جریان گشت‌وگذار به تدابیر امنیتی توجه کنند.

وزارت امور خارجۀ پاکستان با نشر خبرنامه‌یی به آن شهروندانش که در افغانستان حضور دارند، می‌گوید باید به تدابیر امنیتی توجه کنند، چون اخیرا شماری از کارکنان پاکستانی از سوی افراد نامعلوم در افغانستان ربوده شده‌اند.

وزارت امور خارجۀ پاکستان جزئیات بیش‌تر نداده اما با پیروی از اعلامیه‌های چندی پیش سفارت امریکا در کابل به شهروندانش، می‌گوید کسانی که در افغانستان کار می‌کنند ویا برنامۀ سفر دارند، باید معلومات‌شان را با سفارت پاکستان در کابل شریک سازند.

هرچند شهروندان پاکستانی به حد دیگر خارجیان در افغانستان مورد تهدید قرار ندارند، اما چند تن آنان در سال جاری در شرق افغانستان توسط افراد ناشناس به گروگان گرفته شدند و دپلمات آن کشور نیز در کنسل‌گری جلال‌آباد کشته شد.

هم‌چنان هفتۀ گذشته گزارش داده شد که یک مهندس پاکستانی که در ولایت ننگرهار اختطاف گردیده بود، توسط نیروهای پاکستانی آزاد گردیده‌است؛ هرچند در مورد محل آن چیزی گفته نشده و احتمالن پس از ربوده‌شدن، به خاک پاکستان انتقال داده شده بود.

این شهروند پاکستانی باشندۀ راولپندی به نام ملک فیض احمد بود و در ماه اگست سال جاری میلادی در مسیر جلال‌آباد از سوی افراد نامعلوم ربوده شده بود.