احمد ویس برمک، سرپرست وزارت امور داخله افغانستان طی مراسمی در مقر این وزارت، احمد یاسین سالک قادری، قهرمان پرورش اندام آماتور جهان را به عنوان سفیر پولیس ملی کشور برگزید.

دفتر رسانه‌های وزارت امور داخله افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که آقای برمک روز گذشته با قهرمان پرورش اندام آماتور جهان دیدار نموده و لقب سفیر پولیس ملی را به وی اهدا کرده‌است.

سرپرست وزیر امور داخله ضمن ضمن قدردانی از آقای قادری گفته که ورزش‌کاران ما، به دولت افغانستان افتخار می‌آورند و علاوه نموده که باید زمینه های خوبی ورزشی برای آنان مساعد گردد.

از سوی مسؤولان فدراسیون ورزش بدنی کشور از رهبری وزارت امور داخله افغانستان ستایش کرده و خواهان فراهم کردن مکان‌های مناسب ورزشی برای ورزش‌کاران کشور شده‌اند.

در عین حال، احمد یاسین سالک قادری، آقای عضلات جهان ضمن حمایت از نیروهای دولتی به وزیر امور داخله وعده داده‌است که این لقب بزرگ را در جهان بلند خواهد کرد.

این درحالی‌ست که احمد یاسین سالک قادری در رقابت‌های اخیرش در میدان‌های بین‌المللی توانسته که درخشش‌های خوبی از خود به نماینده‌گی از افغانستان به نمایش بگذارد.

آقای قادری به تازه‌گی توانست که در وزن بالاتر از ۹۰ کیلوگرام در رقابت‌های آماتور جهان، مدال طلا را به دست آورده و هم چنان در رقابت با ده ورزش‌کار برترجهان، لقب آقای عضلات جهان را کسب نماید.

گفتنی‌ست که آقای قادری از زمان آغاز به ورزش پرورش اندام، توانسته که چندین مدال طلا و نقره را از رقابت‌های بین‌المللی به دست آورد.