شب گذشته مراسم گزینش به‌ترین‌های فوتبال جهان توسط فیفا در شهر لندن برگزار گردید که کریستیانو لونالدو، فوق ستارۀ پرتگال و ریال مادرید باز هم برای دومین فصل پیاپی به عنوان به‌ترین بازی‌کن جهان انتخاب شد و بیش‌ترین جوایز مربوط به مردان را هم در این مراسم بازی‌کنان ریال مادرید از آن خود کردند.

در این مراسم که کریستیانو رونالدو که سال فوق‌العاده‌یی را پشت سر گذشته و ضمن قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، جام باش‌گاه‌های جهان، لالیگا، سوپرکاپ اسپانیا و سوپرکاپ اروپا با ریال مادرید، در ردۀ ملی نیز خوش درخشیده بود با پیشی‌گرفتن از لیونل میسی و نیمار، به حیث به‌ترین بازی‌کن سال ۲۰۱۷ فیفا انتخاب گردید.

هم‌چنان زین‌الدین زیدان، سرمربی ریال مادرید که سال گذشته نیز نامزد سه سرمربی برتر جهان بود اما جایزه نگرفت، امسال به عنوان به‌ترین مربی جهان انتخاب گردید.

در تیم منتخب سال نیز ریال مادرید با کریستیانو رونالدو، سرجیو راموس، لوکا مودریچ، تونی کروس و مارسلو بیش‌ترین نماینده را داشت و سپس لیونل میسی و اندرس اینیستا از بارسلونا، نیمار و دنی آلوس از پاریسن ژرمن، جان لویجی بوفون از یونتوس و لیوناردو بونوچی از میلان حضور داشتند.

در این میان جایزۀ به‌ترین دروازه‌بان را بوفون، به‌ترین بازی‌کن سال زن را لیکا مرتینس بازی‌کن تیم ملی زنان هالند و باش‌گاه زنان بارسلونا، به‌ترین سرمربی بانوان را سارینا ویخمن، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان هالند و جایزۀ پوشکاش یا برترین گول سال را اولیور ژیرو، بازی‌کن فرانسوی آرسنال به خودشان اختصاص دادند.

در این مراسم جایزۀ به‌ترین هواداران را نیز از میان هواداران بورسیا دوردموند، سلتیک و کوپنهاگن، هواداران باش‌گاه سلتیک از آن خود کردند.

در فرجام، از به‌ترین بازی‌کن جهان گرفته تا به‌ترین مربی و دریافت جوایز تیم منتخب، بازی‌کنان ریال مادرید با دریافت هفت جایزه، بیش‌ترین جوایز امسال فیفا را مثل سال گذشته از آن خود کردند.