مسؤولان در وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گویند، در عملیات‌های مختلف نیروهای دولتی، ۷۰ دهشت‌افگن درنقاط مختلف کشور کشته شده‌اند که در بین شان ۶ فرمان‌ده مشهور طالبان نیز شامل‌اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان با نشر گزارشی در مورد دست‌آوردهای فشردۀ نیروهای دفاعی و امنیتی کشورگفته‌است که در یک‌شبانه‌روز گذشته در نتیجه عملیات‌های نیروهای امنیتی افغان، ۷۰ دهشت‌افگن کشته، ۵۲ تن زخمی و ۲ نفر دیگرشان دست‌گیر شده‌اند.

دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌یی علاوه کرده‌است که عملیات‌‎های نیروهای دولتی در ۱۱ ولایت کشور راه‌اندازی شده بوده‌اند که معاون ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی میزان زابل، مسؤول نظامی و چهار فرمان‌ده کلیدی شان نیز در بین کشته شده‌گان شامل‌اند.

خبرنامه از معاون والی نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی میزان ولایت زابل به نام حیات‌الله مجاهد و از مسؤول نظامی‌شان به نام صدیق‌الله یاد کرده‌است.

وزارت دفاع افزوده‌است که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ عملیات تصفیوی پلان شده و ۱۶ عملیات خاص و ۱۰۶ پروازهوایی در ولایت‌های مختلف افغانستان انجام شده‌اند.

این وزارت هدف از انجام عملیات‌های خاص و پروازهای هوایی را، حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی گفته و افزوده‌است که ۲۰ ضربه به لانه‌های تروریستان وارد گردیده‌اند.

زابل، فاریاب، غور، غزنی و قندز از جمله ولایت‌های اند که طالبان تلفات زیادی را از سوی نیروهای دولتی افغان متقبل شده‌اند.

در عین حال، ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان نیز با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که ۵۶ طالب و ۶ داعشی در نبرد با نیروهای دولتی کشته و ۵۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.

گفتنی‌ست که ریاست عمومی امنیت ملی و وزارت دفاع ملی افغانستان ازتلفات نیروهای دفاعی و امنیتی چیزی نگفته‌اند.