مقام‌ها در زون شمال‌شرق افغانستان می‌گویند، نیروهای امنیتی توانسته‌اند که از دو انفجار خونین در ولایت‌های قندز و بغلان جلوگیری نمایند.

پولیس زون شمال‌شرق با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، مخالفان مسلح دولت قبل از ظهر روز گذشته یک حلقه ماین ریموت کنترول را در مسیر سرک فرعی چشمۀ شیر شهر بغلان جاسازی کرده بودند.

به اساس خبرنامه، تروریستان می‌خواستند که با انفجار این ماین، وسایط و نیروهای نظامی را هدف قرار بدهند که نیروهای پولیس ملی توانسته، به موقع آن را کشف و خنثی نمایند.

بر بنیاد خبرنامه، تروریستان هم‌چنان با جابه‌سازی یک حلقه ماین در مرکز شهر قندز قصد هدف قراردادن نیروهای دفاعی و امنیتی را داشتند که به این هدف شان رسیدند.

به اساس گفته‌های مقام‌های امنیتی در ولایت قندز، نیروهای امنیتی یک حلقه ماین را از مسیر سرک قندز- حضرت سلطان واقع قریۀ چپرمه مرکز این ولایت کشف و خنثی نمایند.

به اساس یک خبر دیگر از ولایت قندز در نتیجۀ انفجار یک ماین، دو تن از پولیس کشته و یک فرد ملکی زخم برداشته‌است.

این حادثه ساعت ۹:۳۰ شب به وقوع پیوست که مخالفان مسلح دولت دو حلقه ماین چسپکی در سر چوک مرکز این ولایت جابه‌سازی کرده بودند.

ولایت قندز و بغلان از جمله ولایت‌های شمال و شال‌شرقی ناامن افغانستان اند که دهشت‌افگنان در این اواخر با راه‌اندازی حملات تروریستی‌شان، وضعیت امنیتی را در این ولایت‌ها بیش‌تر به چالش کشیده‌اند.