مسؤولان مطبوعاتی در وزارت دفاع ملی از کشته شدن ۲۵ دهشت‌افگن که در جمع آن‌ها چهار داعشی نیز شامل‌اند در ۲۴ ساعت گذشته، خبر می‌دهند.

دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که نیروهای دفاعی و امنیتی توانسته‌اند که به حمایت قوت‌های توپ‌چی و هوایی، ۲۵ تن هراس‌افگن را نابود و ۲۰ تن دیگر شان را زخمی بسازند.

به اساس خبرنامه این عملیات‌ها در ولایت‌های ننگرهار، کنر، کاپیسا، پکتیکا، خوست، لوگر، قندهار، ارزگان، قندز، فاریاب، تخار و هلمند راه اندازی گردیده‎‌ بودند.

ولایت‌های هلمند، قندهار، پکتیا، فاریاب از جمله ولایت‌های اند که به اساس آمار اعلامیه مطبوعاتی، تروریستان زیادترین تلفات را از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی متقبل شده‌اند.

وزارت ملی گفته‌است که چهار تن از اعضای گروۀ داعش در درگیری نیروهای دفاعی و امنیتی با این گروه در ولسوالی توره بوره ولایت ننگرهار از بین برده شده‌اند.

از سویی، این وزارت گفته است که در جریان چندین عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی چند عراده موتر و موترسایکل تروریستان ازبین برده شده‌اند.

این درحالی‌ست که وزارت دفاع روز گذشته نیز اعلام کرده بود که ۷۸ تن از هراس‌افگنان در نقاط مختلف افغانستان در نتیجۀ عملیات‌های مختلف کشته‌ شده‌‎اند.

وزارت دفاع ملی از تلفات نیروهای دفاعی و امنیتی از جریان عملیات‌ها چیزی نگفته‌است.