پس از اظهارات اخیر سرتاج عزیز، ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید این‌گونه گفته‌ها ناشی از وارخطایی و ترس این مقام پاکستانی است.

مشاور امور خارجی نخست‌وزیر پاکستان یک روز پیش به تلویزیون دولتی آن کشور گفت که وقتی ۱۴۰ هزار نیروی خارجی نتوانستند طالبان را سرکوب کنند، این تعداد اندک نمی‌توانند.

او ضمن این‌که گفت طالبان بیش از هر زمان دیگر در حال نیرومند شدن هستند، هم‌چنان رییس جمهور محمد اشرف غنی را به حمایت طالبان متهم کرد.

در همین رابطه، نجیب آزاد معاون سخن‌گوی ریاست جمهوری به رادیو آزادی گفت که حرف‌های سرتاج عزیز بیان‌گر وارخطایی و ترس آنان است.

آقای آزاد هم‌چنان می‌گوید که در آیندۀ نزدیک زیر نظارت ایالات متحدۀ امریکا و چین عملیات هم‌آهنگ شروع می‌شود و آنان بیش از پیش هراسان شده‌اند.

به گفتۀ آزاد، موقعیت و پناه‌گاه‌های تروریستان و آدرس‌های آنان در پاکستان و حمایت آن کشور برای جهانیان مشخص گردیده‌است.

این در حالی‌ست که اخیرا یک هیئت کانگرس امریکا به رهبری جان مک کین دیدارهایی را از اسلام‌آباد و کابل داشتند و به راه‌اندازی عملیات در دوطرف خط دیورند توافق صورت گرفت.

سناتوران امریکایی گفتند که موجودیت پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان در پاکستان دیگر پذیرفتنی نیست و هم‌چنان یکی از این سناتوران در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت گفت که اگر پاکستان اقدام کند مکافات در غیر آن مجازات خواهد شد.