مقام‌ها در ایران می‌گویند، بیش از۴۰ تن از اعضای گروۀ داعش را در شهرهای مختلف آن کشور نظر به اطلاعاتی که وجود داشته، دست‌گیر کرده‌اند.

وزارت اطلاعات ایران در بیانیه‌یی که به رسانه‌های آن کشور ارسال کرده‌، گفته‌است که اعضای گروۀ داعش ۴۱ نفر اند و از ولایت‌های کرمانشاه، تهران، کردستان، آذربایجان و آذربایجان غربی بازداشت شده‌اند.

این وزارت گفته‌است که اعضای گروۀ داعش در هم‌کاری خانه‌واده‌های برخی از تروریستان از مکان‌های مختلف ایران دست‌گیر شده‌اند.

وزارت اطلاعات ایران در بیانیۀ شان افزوده‌است که از نزد بازداشت‌شده‌گان یک مقدار اطلاعات، مدارک و تجهیزات عملیات تروریستی نیز قبل از ‌آن‌که انجام بدهند، به دست آمده‌است.

این درحالی‌ست که چند روز قبل مهاجمان مسلح بالای پارلمان ایران حمله کردند که باعث کشته و زخمی نزدیک به ۲۰ تن گردید و گروۀ داعش مسؤولیت آن‌را به عهده گرفت.

گفته می‌شود که بعد از این حمله نیروهای امنیتی ایران تواستند که حمله‌های مهاجمان به زودترین فرصت مهار کنند و تمام آن‌ها از پا در آورند.

اما همزمان یک حملۀ انتحاری و تهاجمی بالای مقبره آیت‌الله خمینی صورت گرفت که در این حمله نیز تعدادی از شهروندان ایران کشته و زخمی شدند.

بعد از این حمله‌های تروریستی در ایران که گروۀ داعش آن را انجام داده‌است، ظاهرا آن کشور عملیات‌های خود را برای دست‌گیری تروریستان در خاک آن کشور افزایش داده‌است.