وزارت خارجۀ روسیه، گفته‌های مقام‌های تازۀ امریکایی را که می‌گویند، مسکو گروۀ طالبان را کمک تسلیحاتی می‌کند، یک‌بار دیگر رد کرد.

به اساس گزارش دویچه‌وله، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، می‌گوید که اتهام ایالت متحده امریکا مبنی براین که مسکو به گروۀ طالبان سلاح می‌دهد، بی اساس است.

وزیر خارجۀ روسیه نیز گفته‌است که هیچ مدرکی وجود ندارد که ادعای امریکا مبنی بر حمایت کشورش از شورشیان طالبان را ثابت کند.

چندی قبل سفارت روسیه در کابل نیز با نشر خبرنامه‌یی خواهان ارایه‌ سند از کسانی شده بود که می‌گویند که مسکو گروۀ طالبان را حمایت تسهیلاتی می‌کند.

این گفته‌های وزیر خارجۀ روسیه در حالی صورت می‌گیرد که وزیر دفاع ایالات متحده امریکا، مسکو را متهم کرد که گروۀ طالبان را پشتی‌بانی تسلیحاتی می‌کند، تا علیه نیروهای تحت حمایت امریکا در افغانستان بجنگد.

آقای متیس هم‌چنان در دیدار با فرماندۀ نیروهای امریکایی در افغانستان گفته‌است که این عمل روسیه خلاف قوانین بین‌المللی است.

فرماندۀ نیروهای امریکایی در این دیدار، گزارش‌ها در مورد حمایت تسلیحاتی روسیه از گروۀ طالبان را رد نکرده‌است.

ژنرال نیلکسون، فرماندۀ نیروهای امریکا در افغانستان هم‌چنان می‌گوید که کمک تسلیحاتی روسیه در بعضی از مناطق افغانستان و بخصوص در هلمند توزیع شده‌است.