مارین لوپن، رهبر حزب راست‌گرایی جبهۀ ملی و امانویل ماکرون، رهبر جنبش مایانه‌روی توانستند از بین ۱۱ نامزد در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به دور دوم انتخابات راه پیدا کنند.

نظرسنجی‌های اولیه هم‌چنان، خانم لوپن و آقای ماکرون را از جمله نامزدهای پیش‌تاز در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه دانسته بودند که به دور دوم انتخابات راه می‌کنند.

روز گذشته ۴۷ میلیون فرانسوی با وجود تهدیدات امنیتی، به پای صندوق‌های رای رفتند تا رییس جمهور آینده آن کشور را انتخاب کنند.

قرار است، دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بین مارین لوپن و امانویل ماکرون به تاریخ هفت می سال جاری برگزار شود.

انتخابات دور دوم ریاست جمهوری فرنسه یک انتخابات سرنوشت‌ساز برای آن کشور خواهد بود که حتا بحث جدا شدن فرانسه را از اتحادیه اروپا مشخص می‌سازد.

گفتنی‌ست که دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، زیرا فرانسه در سال‌های اخیر شاهد حملات تروریستی که بیش‌تر داعش مسؤولیت آن را به دوش گرفته، بوده‌است.

مارین لوپن رهبر حزب راست‌گرایی جبهۀ ملی چندین‌بار در جریان سخن‌رانی‌اش در فرانسه، از سیاست درهای باز اتحادیه اروپا انتقاد کرده و گفته‌است که دولت این کشور باید شرایط سخت‌گیرانه در قبال پذیرش مهاجران در فرانسه را روی‌دست بگیرد.

اما وی در مورد این‌که اگر رییس جمهور آیندۀ فرانسه شود، چه تدابیری را در قبال پناه‌جویان روی دست خواهد گرفت، اظهارنظری نکرده‌است.

این درحالی‌ست که فرانسه از جمله کشورهای شامل در اتحادیه اروپا است که بیش‌ترین مهاجران را از کشورهای مختلف جهان در دو سال گذشته درخود جای داده‌است.