مارگریتا سیدرفل، عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان سویدن همراه با هیئت همراهش با صلاح‌الدین ربانی، وزیر خارجۀ افغانستان در کابل دیدار کرد.

خانم سیدرفل در این دیدار با وزیر خارجه افغانستان گفت که سویدن خواهان افغانستانی است که تمام ارزش‌های حقوق بشری از جمله حقوق زنان در آن رعایت شود.

او در عین حال تاکید کرد که سویدن از جمله دوستان خوب افغانستان است و خواستار یک دولت مردم‌سالار و منتخب می‌باشد.

این عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان سویدن در حالی از رعایت حقوق زنان در افغانستان سخن می‌زند که خشونت علیه زنان هم‌چنان پابرجاست.

هرچند در دونیم سال کار حکومت وحدت ملی شمار بیش‌تری از زنان ظاهرا در پست‌های رهبری گماشته شده‌اند که حکومت آن را یکی از دست‌آوردهایش عنوان می‌کند.

صلاح الدین ربانی در این دیدار، کمک‌های کمیتۀ سویدن را در بخش‌های مختلف از جمله صحی و آموزشی در افغانستان ستودنی دانسته و گفت که این نشانۀ روابط خوب بین دو کشور است.

وزیر خارجۀ افغانستان با خانم سیدرفل و هیئت همراه‌اش به‌خاطر حادثۀ تروریستی شهر استکهولم پایتخت سویدن نیز ابراز هم‌دردی کرد.

آقای ربانی گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان همه‌روزه در نقاط مختلف کشور مصروف سرکوب گروه های مختلف تروریستی اند و در این زمینه دست‌آوردهای خوبی هم داشته اند.