وزارت دفاع ملی افغانستان از تلفات سنگین مخالفان مسلح دولت از جمله کشته‌شدن ۲۰ نفر از فرمان‌دهان گروه طالبان خبر می‌دهد.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان عملیات‌های مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف سرکوب هراس‌افگنان در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی کردند.

این عملیات‌ها در ولایت‌های کاپیسا، ننگرهار، کنر، لوگر، پکتیکا، غزنی، قندهار، ارزگان، هرات، فراه، فاریاب، قندز و هلمند راه‌اندازی شده‌است.

با درنظرداشت افزایش فهرست ولایت‌ها و هم‌چنان آمار وزارت دفاع ملی از تلفات شورشیان، به نظر می‌رسد در روزهای نخست بهار سال جاری درگیری‌ها افزایش یافته‌است.

وزارت دفاع ملی می‌گوید در این جریان ۱۳۲ نفر از هراس‌افگنان به شمول سه داعشی کشته و ۱۰۰ تن‌شان به شمول شش فرمان‌دۀ طالبان زخمی شده‌اند.

در این جریان بیش‌ترین تلفات به گروه طالبان در ولایت هلمند با کشته‌شدن ۴۹ نفر از افراد این گروه وارد گردیده که هفت نفر از فرمان‌دهان‌شان هم در این جمع شامل بوده‌اند و شش فرمان‌دۀ این گروه زخمی شده‌اند.

به گفتۀ وزارت دفاع ملی، ۱۳ نفر از فرمان‌دهان طالبان هم به شمول ملا ملتان، گلاب، محمد عیسا، عبدالرحمان، بلال، عبدالله، ملا اسماعیل، ملا خدای داد، پیدا گل، خدای رحیم، مولوی محمد موسا، ملحم و غفار در جمع ۲۱ نفر طالبان در ولایت فراه کشته و ولسوالی نام‌نهادشان برای ولسوالی بالابلوک به نام ملا نعیم زخمی شده‌است.

وزارت دفاع ملی در مورد آمار تلفات نیروهای امنیتی چیزی نگفته و طالبان هم تا کنون در مورد این گزارش اظهار نظر نکرده‌اند.