gty_donald_trump_announcement_jc_150630_16x9_992

دونالد ترامپ، چهرۀ تازه‌برگزیده‌شده به عنوان رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا می‌گوید که با دیگر کشورها هم‌کاری خواهد کرد تا جهان به‌تری ساخته شود.

ترامپ که امروز از رقیب دموکراتش هیلاری کلنتون در انتخابات پیشی گرفته و پیروز این کارزار شد، پس از نهایی‌شدن نتیجۀ انتخابات در میان هوادارانش ظاهر شد و از مردم امریکا که برایش رای دادند یا ندادند، کسانی که با او هم‌کاری کردند و خانه‌واده‌اش، تشکری کرد.

آقای ترامپ خطاب به مردم امریکا گفت که باید حالا سرنوشت‌شان را رقم بزنند و می‌خواهد تا به آرزوهای‌شان که یک آیندۀ به‌تر است آنان را برساند.

ترامپ تاکید کرد که تعهد کرده منافع ملی ایالات متحدۀ امریکا از هرچیز دیگر برایش با اهمیت‌تر است و یادآور شد که می‌خواهد یک اقتصاد نیرومندی داشته باشند.

او گفت هم‌زمان با آن‌که منافع ملی امریکا در اولویت قرار دارد، با هرکسی دیگر کار می‌کند تا برای دفاع از این منافع مبارزه نماید.

او گفت با تمام کشورهای دیگر کار خواهیم کرد تا یک جهان به‌تری داشته باشیم و روابط‌مان با کشورهای دیگر عمیق است و می‌خواهیم با احترام به آنان، این روابط را نیرومند نگاه داریم.

پیش از این بسیاری‌ها به این باور بودند که ترامپ در رقابت با هیلاری کلینتون شکست خواهد خورد اما سرانجام خلاف تمام پیش‌بینی‌ها، او با تفاوت زیادی حریفش را پشت سر گذاشت.