IMG_0001

قرار است تا دوروز دیگر پنجمین فصل مسابقات لیگ برتر فوتبال افغانستان- روشن در کابل آغاز یابد.

نخستین دیدار مسابقات فوتبال لیگ برتر افغانستان- روشن قرار است ساعت ۳:۰۰ پس از چاشت روز پنج‌شنبه(۴ سنبله) میان د سپین غیر بازان، تیم قهرمان فصل گذشته و سیمرغ البرز برگزار گردد.

کرام‌الدین کریم، رییس فدراسیون فوتبال افغانستان می‌گوید در چهار فصل گذشته بازی‌کنان در رده‌های سنی مختلف حتا برای تیم ملی شناسایی شدند و و امسال هم می‌شود بازی‌کنانی در رده‌های سنی ۱۹، ۲۱، و ۲۳ سال را حتا برای بازی‌های ملی شناسایی کرد.

کریم خواجه، رییس شرکت اجرایی روشن که از بزرگ‌ترین حامیان لیگ برتر فوتبال افغانستان در فصل‌های گذشته و کنونی بوده یک‌بار دیگر به حمایت از ورزش در افغانستان تاکید کرد و گفت که این لیگ سبب می‌شود تا جوانان به عنوان بازی‌کنان جهانی از کشور نماینده‌گی کنند و افتخار به دست آورند.

لیگ برتر فوتبال افغانستان که اکنون پنجمین فصل آن آغاز می‌گردد در سال‌های اخیر نقش عمده‌یی را در توسعۀ فوتبال در افغانستان داشته‌است.

تا کنون هشت تیم در چارچوب لیگ برتر فوتبال افغانستان- روشن در چهار فصل گذشته به مصاف هم رفته‌اند.

در مرحلۀ گروهی امسال تیم‌های شاهین آسمایی، د میوند اتلان، اباسین سپی و توفان هریرود در گروه ای و تیم‌های د سپین‌غربازان، موج‌های آمو، عقابان هندوکش و سیمرغ البرز در گروه بی به با یک‌دیگر رویارویی می‌کنند.

پیش از این پیتر شگرت، سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان گفته بود که به خاطر شناسایی استعدادهای جدید برای فوتبال افغانستان مسابقات لیگ برتر را از نزدیک دنبال خواهد کرد، ولی تا هنوز مشخص نیست آقای شگرد در این مورد چی تصمیمی گرفته‌است.