child-bomber-Afghanistan

نیروهای امنیت ملی افغانستان از یک حملۀ هراس‌افگنانه در یک استدیوم ورزشی در ولایت بادغیس جلوگیری کردند.

ریاست عمومی امنیت ملی روز شنبه(۹ اسد) با نشر خبرنامه‌یی گفت این حمله قرار بوده توسط هراس‌افگنان با استفاده از یک کودک در استدیوم ورزشی قلعۀ نو بادغیس انجام شود.

به گفتۀ امنیت ملی عبدالعزیز، عضو گروه تروریستی طالبان یک حلقه ماین چسپکی را در بدن یک کودک بسته تا در میدان ورزشی در قلعۀ نو مرکز بادغیس حملۀ انجام دهد.

ماین چسپکی در بدن این کودک به نام قیام‌الدین به گونۀ ماهرانه جاسازی شده و می‌خواسته با استفاده از ریموت‌کنترول آن را در جریان یک مسابقۀ پهلوانی در میان مردم منفجر سازد.

اما عامل پیش از رسیدن به هدف توسط نیروهای امنیت ملی و شناسایی گردیده‌است تا یک‌بار دیگر از یک حملۀ خونین تروریستی جلوگیری شود.

این نخستین‌باری نیست که گروه شورشیان از کودکان به عنوان ابزار رسیدن به اهداف‌شان در حمله‌های هراس‌افگنانه استفاده می‌کنند.

از سویی، حمله بالای شهروندان در میدان‌های ورزشی نیز تازه‌گی ندارد و همین دوسال پیش در حملۀ انتحاریی که توسط افراد شبکۀ حقانی در ولسوالی ارگون پکتیکا صورت گرفت، صدهاتن کشته و زخمی شدند.

در بهار سال گذشته در منطقۀ قلعۀ غازی ولایت غزنی نیز یک انفجار در میدان ورزشی رخ داد که دست کم پنج تن کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی گردیدند.