- خبرگزاری خامه پرس – فارسی - https://www.khaama.com/persian -

جنگجویان در بدخشان پرچم سفید طالبان را پایین و پرچم سیاه داعش را بلند کرده اند

isis-deputy-leader-killed-in-Afghanistan [1]

نماینده‌گان بدخشان در مجلس از تغییر پرچم سفید طالبان به پرچم سیاه داعش در این ولایت خبر می‌دهند.

محمد زکریا سودا، نمایندۀ مردم بدخشان امروز در نشست عمومی مجلس با اظهار نگرانی نسبت به این مسئله گفت که 400 تن از جنگ‌جویان به شمول اتباع کشورهای ازبکستان، چچین و تاجکستان در درۀ خستک ولسوالی جرم بدخشان پرچم‌های سفید طالبان را پایین و پرچم سیاه داعش را بالا کرده‌اند.

درۀ خستک در ولسوالی جرم ولایت بدخشان از جمله پناه‌گاه‌های مهم هراس‌افگنان در این ولایت به شمار می‌آید.

در یکی دوسال اخیر این دره به سد مستحکم گروه طالبان در برابر حکومت تبدیل گردیده و نیروهای امنیتی نتوانسته‌اند هیچ اقدامی را علیه این گروه در خستک انجام دهند و سال گذشته در درگیری‌هایی که صورت گرفت، شورشیان حتا اقدام به بریدن سرهای نیروهای امنیتی کردند.

پیش از این باشنده‌گان بدخشان گفته بودند که ده‌ها تن از جنگ‌جویان خارجی در درۀ خستک با خانه‌واده‌های‌شان حضور دارند.

آقای سودا گفت اگر کشورهایی که به خاطر مبارزه با تروریزم به افغانستان آمده‌اند در این زمینه اقدام نکنند به این منظور است که می‌خواهند بدخشان به دست داعش سپرده شود.

با این حال رییس مجلس نماینده‌گان تاکید می‌کند که حکومت باید اقدامات جدی را به خاطر سرکوب هراس‌افگنان در بدخشان روی‌دست گیرد.

عبدالرؤوف ابراهیمی گفت که اعلام موجودیت داعش در بدخشان خطر جدی برای کشور به حساب می‌اید و باید علیه آن عملیات صورت گیرد.

در حال حاضر گروه داعش تنها در ولایت ننگرهار حضور فعال و گسترده دارد و با آن‌که در ولایت‌هایی هم‌چون کنر و نورستان نیز حضورش گزارش شده، تا کنون تحرکی نداشته‌است.

هرچند حکومت بارها تاکید کرده که گروه داعش در افغانستان شکست خورده اما دیده می‌شود که خلاف این اظهارات، این گروه هرروز در حال گسترش حضورش است.