100

رییس جمهور افغانستان از عمل‌کرد تیم‌های ملی فوتبال و کرکت کشور ستایش به عمل آورده آنان را الگوهای اصلاحات و منبع خوش‌حالی می‌داند.

محمد اشرف غنی روز دوشنبه(۱۶ حمل) در نشست بورد نظارت و هم‌آهنگی مشترک گفت که ۱۵سال پیش بازی‌کنان کرکت تنها در روی صفحۀ تلویزیون تیم‌های دیگر را می‌دیدند و تشویق می‌کردند اما اکنون در جمع ده تیم برتر جهان قرار دارند.

به گفتۀ او عمده‌ترین فعالیت تیم‌های ملی فوتبال و کرکت این است که مردم را متحد ساختند و در این کشور همه‌گی به خاطرشان دعا می‌کنند.

این در حالی‌ست که اخیرا ورزش در افغانستان رشد چشم‌گیری داشته که سال‌های اخیر را می‌تواند آغاز دوباره و روشن ورزش افغانستان نامید.

به تازه‌گی تیم ملی فوتبال افغانستان پس از آن‌که نایب‌قهرمانی را در جام ملت‌های آسیا به دست آورد، هرچند در دیدار برگشت رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ برابر جاپان شکست خورد اما در برابر سنگاپور به پیروزی رسید و برای نخستین بار به جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

تیم ملی کرکت نیز در مسابقات جام جهانی ۲۰آوره درخشش فوق‌العاده‌یی داشت و ابتدا هرچند تمام حریفانش را در هم کوبید اما با ورود در جمع ده تیم برتر، پس از سه شکست توانست تیم ویست‌اندیز را که قهرمان این مسابقات شد شکست دهد.