Tuesday Jan 16, 2018

ستاره های افغان با علاقمندان شان در کابل دیدار کردند

نوشته شده توسط نبی زاده - ی حوت ۲۰ ۱۳۹۱, ۶:۳۳ ب.ظ

Afghan Stars Kabul Afghanistan

ده ها تن از علاقمندان ستارۀ افغان امروز (یکشنبه) با سه ستاره برتر این جشنواره دیدار کردند و با آنها عکس گرفتند.

هارون اندیشور، ساجد جنتی و جمشید سخی کسانیکه در هشتمین جشنوارۀ ستاره افغان تا سه بهترین راه یافته اند، اکنون رقابتهای جدی میان این سه تن ادامه دارد و تاه چند هفته ی دیگر معلوم میشود که لقب ستارۀ افغانستان از آن کدام اینها خواهد شد.

این ستاره ها از آن جمله جوانان خوش آواز و مستعد هستند که به اساس رای علاقمندان شان تا این مرحله رسیده اند.

در کنفرانس خبری که از سوی شرکت مخابراتی روشن  برگزارشده بود، هارون اندیشور به گزارشگر خامه پرس در مورد که او کی را الگو قرار میدهد چنین گفت: “از کسی که من پیروی میکنم او بصیر بیگ است، یکی از خواننده های مشهور ازبکستان. من میخواهم بصیر بیگ دوم باشم.”

جمشید سخی یکی دیگری ازین ستاره ها که درین کنفرانس حضور داشت میگوید که او از کودکی به موسیقی علاقمند بوده و دوست دارد همیشه با موسیقی باشد و برای مردمش بخواند.

جمشید سخی در یک خانوادۀ هنری به دنیا آمده است و پدرش نیز هنرمند است.

ساجد جنتی کسی که یکبار ازین برنامه با داشتن کمترین آرا حذف شده بود ولی به اثر رای علاقمندانش در یک برنامه ی اختصاصی “خوش شانس” دوباره به جشنواره راه یافت. ساجد باشنده ولایت غزنی است و به زبانهای فارسی، پشتو و ازبکی میخواند.

جشنوارۀ ستاره افغان یکی از پرطرفدار ترین برنامه های تلویزیونی در افغانستان است. این برنامه هشت سال قبل توسط شرکت مخابراتی روشن و تلویزیون خصوصی طلوع به منظور رشد و گسترش فرهنگ موسیقی پس از چنده دهه جنگهای متدام در کشور، آغاز شد.

همه ساله صدها تن از جوانان از سراسر افغانستان درین پروسه اشتراک میکنند و بعد از انتخاب ۱۲ تن آنها توسط داوران رقابت آغاز میشود. علاقمندان این پروسه با فرستادن پیامهای کتبی شخص مورد نظرشانرا حمایت میکنند.

گزارشگر: ضیاءالدین نبی زاده

خبرگزاری خامه پرس - فارسی | خبرهای داغ از افغانستان، منطقه و جهان را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۱ Comment

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last
  1. سلام چگونه در ستاره افغان عضو شویم

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement