سه‌شنبه نوامبر 20, 2018

مخالفت شورای علمای افغانستان به دعوت از رییس شورای علمای پاکستان در نشست سران دینی

نوشته شده توسط خامه پرس - پ سنبله ۱۲ ۱۳۹۴, ۸:۵۰ ق.ظ

Tahir-Ashrafi

شورای علمای افغانستان با حضور مولانا ظاهر اشرفی، رییس شورای علمای پاکستان در نشست سران مذهبی که قرار است در کابل برگزار شود، مخالفت کرد.

در نامه‌یی که از سوی شورای علمای افغانستان به وزارت خارجه فرستاده شده گفته شده که این تصمیم را علما روز گذشته گرفته‌اند.

شورای علمای افغانستان گفته‌است که مولانا اشرفی نباید در نشست سران دینی در کابل دعوت شود و دلیل اصلی این امر ضعف شخصیت او دانسته شده‌است.

در نامۀ ارسال‌شده به وزارت امور خارجه به صدور فتوای جهاد در افغانستان توسط مولانا ظاهر اشرفی اشاره شده‌است.

مولانا اشرفی در یکی از بحث‌برانگیزترین بیانیه‌هایش در سال ۲۰۱۳ گفت که حملۀ انتحاری در افغانستان، فلسطین و کشمیر مجاز است.

سخنان او اعتراض‌های گسترده‌یی را در افغانستان برانگیخت و حامد کرزی، رییس جمهور پیشین در آن زمان گفت کسانی که تروریزم را برای کشتن مردم عادی افغانستان تشویق و حمایت می‌کنند باید در فهرست سیاه اضافه شوند.

مولوی اشرفی نخستین عالم پاکستانی نیست که جهاد را در افغانستان اعلام کرده و سال گذشته مولانا فضل الرحمان، رهبر جمعیت علمای اسلامی پاکستان نیز این فتوا را صادر کرده بود.

از سویی، اخیرا روابط کابل و اسلام آباد پس از حمله‌های مرگ‌بار اخیر در کابل به تیره‌گی گراییده و رد حضور رهبر شورای علمای پاکستان از سوی افغانستان در چنین مرحله‌یی از حساسیت خاصی برخوردار است.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۱ Comment

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last
  1. پاکستان بی هویت تاریخی دروغ را از اجداد خود به ارث گرفته زمانی اوسامعه بن لادن را پنهان کرده همیش چیغ فریاد از شاه تا گدا پنجابی چیغ می زدند که اوسامعه در افغانستان است به جهان و سران امریکا دروغ میگفتند نظامی امریکا را سرگردان در کوه های افغانستان می ساختندبالاخره معلوم شددر خانه جنرال های پنجابی زندگی میکرد دخترهای جوان نظامی های پنجابی را درس عربی میدادچون این کثیف پول دار و در ضمن عیاش بودروزگار خوش همرای دختران جنرال های پنجابی داشت. تا که امریکا از زیر ریش نظامی پنجابی وی را پیدا و مردارش کرد پنجابی ها خجالت زده درجهان شدند.
    قرار اخبار مستند یکی از نوسه حقانی در حدود بیست سه سال عمر دارد با دختر جنرال رحیل ارتباط پیدا کرد می خواهد باوی عروسی کند چون سرمایه وافر دارد از عربستان سعودی به خاطر تخریب افغانستان و ترویج وهابیت دریافت میکند و از طرف پنجابی ها در مقابل پول ایمان ندارددختر و بچه رابط گرم دارند در روز های نزدیک نامزد میشوند روی این رابطه پایه شبکه حقانی تروریست پلید با نظامی پنجابی  محکم تر میگردد امریکامکررأ فریب نخوردمانند اوسامعه همراهی دختر پرویز مشرف و دیگر نظامی های پنجابی خوش گذارنی میکردامریکا در کوهای افغانستان سرگردان میگشت به سال ها ملیارد دالر مصرف شد. حاجی صبور

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement