bamian-631x355وزارت امور داخلۀ افغانستان می‌گوید، در روی‌داد ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک هیچ توطیه‌یی از سوی حکومت صورت نگرفته‌است.

برخی از نماینده‌گان پارلمان پیش از این حکومت را به دست‌داشتن در قضیۀ ولسوالی جلریز میدان وردک متهم کرده گفتند که این روی‌داد به گونۀ عمدی صورت گرفته‌است.

در حملۀ گروهی طالبان که چهارروز پیش به پاس‌گاه‌های نیروهای نیروهای پولیس محلی در جلریز صورت گرفت، ۲۴ تن از این نیروها پس از آن که کشته شدند، مورد بی‌حرمتی نیز صورت گرفتند.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی وزارت امور داخله روز یک‌شنبه(۱۴ سرطان) در نشست خبری مشترک با دولت وزیری، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع در پاسخ خبرنگاران گفت که در روز روی‌داد امکانات نبوده تا به درخواست‌های نیروهای پولیس محلی پاسخ بدهند ویا کمک نبوده تا به آنان صورت گیرد.

او گفت که در این مسئله چنین برداشتی نباید وجود داشته باشد که حکومت علیه خود و علیه مردم خود توطیه می‌کند.

آقای صدیقی این مورد را به نماینده‌گی از حکومت افغانستان و وزارت داخله به شدت رد کرده گفت، در جنگی که با آن رو به رو هستیم باید از حوصله‌مندی و احتیاط کار گرفته شود و همه در یک قطار ایستاد شویم تا در برابر دشمن مبارزه شود.

سرور دانش، معاون اول ریاست جمهوری طی اعلامیه‌یی مقام‌ها در وزارت دفاع و داخله را در پیوند به این مسئله به بی‌مسؤولیتی و بی‌کاری متهم کرده گفت که مسؤولان در این مورد بی‌کفایتی کرده‌اند و باید عاملان آن مجازات شوند.

سخن‌گوی وزارت امور داخله یادآور شد که حکومت افغانستان در حال بررسی این قضیه است و موارد بیش‌تر پیرامون آن پس از بررسی معلوم خواهد شد.