دوشنبه دسامبر 3, 2018

وزارت داخله: هیچ توطیه یی در جلریز میدان وردک از سوی حکومت صورت نگرفته

نوشته شده توسط خامه پرس - ی سرطان ۱۴ ۱۳۹۴, ۲:۲۰ ب.ظ

bamian-631x355وزارت امور داخلۀ افغانستان می‌گوید، در روی‌داد ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک هیچ توطیه‌یی از سوی حکومت صورت نگرفته‌است.

برخی از نماینده‌گان پارلمان پیش از این حکومت را به دست‌داشتن در قضیۀ ولسوالی جلریز میدان وردک متهم کرده گفتند که این روی‌داد به گونۀ عمدی صورت گرفته‌است.

در حملۀ گروهی طالبان که چهارروز پیش به پاس‌گاه‌های نیروهای نیروهای پولیس محلی در جلریز صورت گرفت، ۲۴ تن از این نیروها پس از آن که کشته شدند، مورد بی‌حرمتی نیز صورت گرفتند.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی وزارت امور داخله روز یک‌شنبه(۱۴ سرطان) در نشست خبری مشترک با دولت وزیری، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع در پاسخ خبرنگاران گفت که در روز روی‌داد امکانات نبوده تا به درخواست‌های نیروهای پولیس محلی پاسخ بدهند ویا کمک نبوده تا به آنان صورت گیرد.

او گفت که در این مسئله چنین برداشتی نباید وجود داشته باشد که حکومت علیه خود و علیه مردم خود توطیه می‌کند.

آقای صدیقی این مورد را به نماینده‌گی از حکومت افغانستان و وزارت داخله به شدت رد کرده گفت، در جنگی که با آن رو به رو هستیم باید از حوصله‌مندی و احتیاط کار گرفته شود و همه در یک قطار ایستاد شویم تا در برابر دشمن مبارزه شود.

سرور دانش، معاون اول ریاست جمهوری طی اعلامیه‌یی مقام‌ها در وزارت دفاع و داخله را در پیوند به این مسئله به بی‌مسؤولیتی و بی‌کاری متهم کرده گفت که مسؤولان در این مورد بی‌کفایتی کرده‌اند و باید عاملان آن مجازات شوند.

سخن‌گوی وزارت امور داخله یادآور شد که حکومت افغانستان در حال بررسی این قضیه است و موارد بیش‌تر پیرامون آن پس از بررسی معلوم خواهد شد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۱ Comment

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last
  1. مسول همه این بدبختی ونا آرامی ها کشته شدن افراد بیگناه عین و غین است این دو مانند مداری هر روز در فکر توطه علیه یک دیگر اند. 

    در بین مردم بی دفاع و سربازان کشور اولاد غریب هستند که به خاطر دفاع از خاک کمر بسته اند قربانی میدهند. شما فکر کنید جلیز پنجاه کلیو متر بیشتر از مرکز فاصله نداردتقاضا کمک از مرکز میکند کسی احساس مسولیت نمیکند بدادشان نمی رسد. گذشته از همه والی و قوماندان پولیس شخصی بی کفایت بوده باید حد اقل یک هفته مهمات جنگی ذخیره می داشتند در بیست چار ساعت جنگ جلیز مهمات شان تمام شدهمه دلالت عدم بی توجی عین و غین میکند. توانای و درایت این کار را ندارد معلوم نیست مردم داد خود را به کی گوید و باز خواست گر گیست هریک مقامات ذیصلاح مانند گفتار واری در یک غار خود را پنهان نموده به بسیار مشکل روز ها انتظار یک مامور و یک رهیس سمبولیک را ملاقات کنی او بیچاره می گوید حرف تو درست است اما من صلاحیت ندارم.
    باز عین و غین در مجالس روی خبر نگار ظاهر میشوند ما این عمل طالبان را با شدید ترین الفاظ محکوم میکنم فورأ هیت تعین مکنیم مانند سخنان دیروز عبدالله این سخنان مطبوعاتی عاری از حقیقت مشکل مردم را حل نمیکند جانم مردم کاه نخورده غلط فکر میکنی. او طالب وحشی این چنین گپ ها را نمیداند مانند یک حیوان وحشی از طرف پاکستان شستشوی مغزی شده. چهارده سال است مردم فریب ارگ نشینان را می خورند ما تحقیق میکنم جدی بررسی میکنم هدف گپ های واهی بیهوده در چشم مردم خاک زدن نیست بلکه مرچ پاش دادن چیزی بیش نیست . خلاصه اصلا عین و غین بی کفایت هستند اشخاص بی کفایت غیر مسول غیر مسلکی اوباش لاابالی رابه حیث والی و قوماندان امنیه تعین میشود تا حال کسی ندیده یک مقام های عالی رتبه نسبت خیانت و سهل انگاری در وظیفه  مجازات شده باشند. بسیار به ندرت از وظیفه تبدیل شده. حکومت نام نهاد وحدت ملی در راس عین غین مردم را ملامت نکنند خودشان از جمله اشخاص پسیف جامعه هستند لیاقت این مقام رابیچ وجه ندارند پیهم به مردم دروغ میگویند. اگر همت کند مردانه وار در پیش روی مطبوعات حاضر شوند از دروغ های که به مردم رسمی در مطبوعات گفته اند اقلا معذرت بخواهد همه ملت شاهد است همه دارو دسته حکومت قران خورده حال خلاف قران خوردن و تعهد که بخدا و به ملت نموده بودند عمل میکنند. طور مثال دروغ گفتن وعده های دروغین مانند برگذاری انتخابات شورا واصلاح اعضای کمیسون انتخابات  اجرای تذکره الکترونیک سپردن کار به اهل کار بدون تبعیض لسان و منطقه  تطبیق مواد قانون اساسی کشور به قول وعده خود عمل نکردند.حال ملامت یک دیگر را میکنند مردم و افغانستان  تباه شد خاک در سر عین و غین .  حاجی صبور

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement