0B92E7B4-F51A-4FDA-98AB-02D6C4AD5E12_w640_r1_sابوبکر البغدادی، رهبر گروه دولت اسلامی عراق و شام(داعش) به گونۀ شدید زخمی شده اما زنده‌است.

روزنامۀ بریتانیایی گاردین گزارش می‌دهد که رهبر حکومت اسلامی در یکی از حمله‌های هوایی در عراق به گونۀ شدید زخمی شده اما زنده‌است و امکان دارد به آهسته‌گی درمان شود.

منابع با خودداری از افشای نام‌شان به روزنامۀ گاردین گفته‌اند که با وجود تمام این‌ها ابوبکر البغدادی قادر نیست گروهش را روزانه مدیریت کند.

بر بنیاد این گزارش، زخمی‌شدن البغدادی در نزدیکی مرز سوریه در عراق، جایی که می‌دانسته امریکایی‌ها آن جا را پوشش زیادی نمی‌دهند و از سال ۲۰۰۳ به این نقطه کم‌تر می‌رفته‌اند، صورت گرفته‌است .

حشام الهاشمی، یکی از مشاوران حکومت نیز عراق گفته‌است که رهبر داعش در حمله بالای گروهی که با وی بوده، در ۱۸ مارچ زخمی گردیده‌است.

مایکل پرگنت، یک افسر اطلاعاتی پیشین ارتش امریکا که در موصل بوده می‌گوید البعاج، منطقه‌یی که حملۀ هوایی بالای البغدادی در آن رخ داده یکی از کم‌نفوس‌ترین بخش‌های ولایت نینوا می‌باشد که در حدود پنج هزار جمعیت دارد.

از سویی استیو وارنر، سخن‌گوی پنتاگون گفته‌است که وزارت دفاع امریکا در مورد زخمی‌شدن البغدادی در حمله‌های هوایی در ۱۸ مارچ هیچ آگاهی ندارد.