talibمقام‌های محلی در ولایت جنوبی هلمند می‌گویند که ملا عبدالرؤوف خادم، فرمان‌دۀ گروه داعش در این ولایت به شدت زخمی شده اما ریاست امنیت ملی افغانستان از کشته‌شدن وی خبر می‌دهد.

پاچاگل بخت‌یار، آمر امنیت فرمان‌دهی پولیس ولایت هلمند پیش از این به خبرگزاری خامه گفت که ملا عبدالرؤوف پس از چاشت روز دوشنبه( 20 دلو) در ولسوالی کجکی هلمند زخمی و هم‌راهان پنجابی و وزیرستانی‌اش کشته شده‌اند.

اما دفتر امنیت ملی افغانستان افغانستان در کابل می‌گوید که ملا خادم حدود ساعت 1:28 پس از ظهر امروز در یک عملیات نظامی در روستای سادات ولسوالی کجکی هلمند با پنج‌تن از افرادش کشته شده‌است.

امنیت ملی می‌گوید که وی مسؤول گروه داعش در جنوب‌غرب افغانستان و یکی از هدف‌های عمدۀ نیروهای امنیتی در ماه‌های اخیر به شمار می‌رفت.

ملا خادم یکی از اعضای ارشد گروه طالبان بود که در این اواخر گفته می‌شد با گروه داعش پیوسته‌است.

گزارش‌هایی به نشر رسید که ملا خادم در ولایت‌های جنوبی افغانستان به نفع داعش به فعالیت پرداخته و مصروف سربازگیری در این بخش‌ها بود.

گفته می‌شود ملا خادم مدت هفت‌سال را در زندان گوانتانامو سپری کرده و پس از آن‌که در سال 2009 میلادی به کابل انتقال یافته، از زندان فرار کرده و با پیوستن با شورای کویته، تا زمان اعلام پشتی‌بانی از داعش به عنوان عضو ارشد کمیسیون نظامی این شورا مسؤولیت داشته‌است.