مقام‌ها در ولایت جنوبی قندهار می‌گویند که روز گذشته در پی دو حملۀ انتحاری در این ولایت چهار نیروهای امنیتی کشته و زخمی شده‌اند.

صمیم خپلواک، سخن‌گوی ولایت کندهار می‌گوید انفجار نخستین حملۀ انتحاری زمانی رخ داد که حمله‌کننده می‌خواست مواده هم‌راهش را در یک پاس‌گاه امنیتی حوزۀ نهم شهر قندهار انفجار دهد.

Police-Checkpointبه گفتۀ وی، حمله‌کننده پیش از رسیدنش به هدف از سوی پولیس شناسایی و هدف گلوله قرار گرفته که در نتیجۀ انفجار مواد هم‌راهش یک پولیس کشته شده‌است.

هم‌چنان یک حمله‌کنندۀ انتحاری دیگر مواد هم‌راهش را در یک پاس‌گاه در حوزۀ چهارم امنیتی شهر قندهار منفجر ساخته و در پی آن سه پولیس زخمی گردیده‌اند.

در یک روی‌داد دیگر در ولایت شرقی ننگرهار شب گذشته پس از یک درگیری میان نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح دولت ۲۶ نفر کشته و زخمی شدند.

ضیا عبدالزی، سخن‌گوی ولایت ننگرهار می‌گوید که شب گذشته طالبان به یک پاس‌گاه نیروهای پولیس در ولسوالی غنی‌خیل این ولایت حمله کرده‌اند.

به گفتۀ وی، در این درگیری که چندساعت ادامه داشت ۸ شورشی طالب کشته و ۱۰ نفر دیگر آنان زخمی گردیده‌اند.

او هم‌چنان می‌افزاید که در این درگیری دو پولیس نیز کشته و شش‌نفر دیگرشان زخمی گردیده‌اند.

طالبان مسؤولیت این روی‌داد را به دوش گرفته ادعا می‌کنند که یک پاس‌گاه نیروهای امنیتی را تصرف کرده‌اند.

این روی‌دادهای امنیتی در حالی در ولایت‌های کشور صورت می‌گیرد که به تازه‌گی سران دو ارگان امنیتی در وزارت داخله و ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان به کارشان آغاز کردند.

از سویی، روز گذشته نورالحق علومی، وزیر داخلۀ افغانستان نیز نخستین‌سفر ولایتی‌اش را به خاطر بررسی و تامین امنیت ولایت‌ها به قندهار نمود.