110مقام ها در ولایت بدخشان می‌گویند که درگیری به گونۀ پراگنده در ولسوالی وردوج این ولایت میان نیروهای امنیتی و طالبان جریان دارد و تلفاتی نیز به دوطرف وارد شده‌است.

احمد نوید فروتن، سخن‌گوی ولایت بدخشان در یک تماس تلفنی به خامه‌پرس گفت که در این درگیری که از چندروز بدین‌سو در روستای صوفیان وردوج جریان دارد، تا کنون 10 طالب و چهارتن از نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

اما لعل محمد احمدزی، سخن‌گوی فرمان‌دهی پولیس بدخشان می‌گوید که در این درگیری شماری از نیروهای امنیتی را نیز طالبان با خود برده‌اند و چندین موتر پولیس تخریب شده‌است.

گزارش‌هایی وجود دارد که نزدیک به 20پولیس را طالبان در این درگیری به اسارت گرفته و با خود برده‌اند.

نوید فروتن گفت که ولسوالی وردوج در عملیات‌های اخیر از وجود طالبان پاک‌سازی شده بود و یک فرمان‌دۀ طالبان به نام جنبش با افرادش به دولت پیوسته بود.

اما به گفتۀ آقای فروتن فرمان‌دهی این جنگ به دست شهروندان خارجی است و آنان یک‌جا با طالبان داخلی در برابر نیروهای امنیتی می‌جنگند:” اتباع خارجی پاکستان، تاجکستان و ترکمنستان در برابر نیروهای امنیتی می‌جنگند”.

سخن‌گوی والی بدخشان تاکید کرد که نیروهای کمکی به ولسوالی وردوج فرستاده شده و شماری از مقام‌ها از مرکز نیز به بدخشان آمده‌اند تا عملیات تصفیه‌یی را در ولسوالی وردوج راه‌اندازی نمایند.

ولسوالی وردوج در ولایت بدخشان یکی از ولسوالی‌هاییست که راه ترانزیتی چهار ولسوالی اشکاشم، زیباک، واخان و شغنان از طریق این ولسوالی به مرکز ولایت وصل است.

در حال حاضر گفته می‌شود طالبان در این ولسوالی یک پل را نیز تخریب کرده‌اند و باشنده‌گان این ولسوالی‌ها به مشکل جدی مواجه اند.

ولسوالی وردوج هم‌چنان به دلیل کوهستانی‌بودن و داشتن مجراهای مخفی نزدیک از طریق ولسوالی‌های زیباک و یمگان به پاکستان، یکی از اهداف مهم طالبان داخلی و خارجی برای جنگیدن در بدخشان به شمار می‌آید.