ده‌ها هزار معترض در شهر مختلف اسراییل ضمن محکوم کردن ادامه‌ی جنگ در غزه، خواستار انتخابات زودهنگام شده و از بنیامین نتانیاهو نیز خواستند که از سمتش به‌عنوان نخست وزیر استعفا بدهد.

شبکه‌ی خبری الجزیره گزارش داده است که معترضان روز گذشته (شنبه، ۲سرطان) در تل‌آویو، پایتخت اسراییل با شعار سر دادن علیه دولت نتانیاهو، خواستار پایان جنگی شدند که از شروع آن تقریبا ۹ماه می‌گذرد.

طبق گزارش الجزیره، بسیاری از معترضان تابلوهایی با مضامین «وزیر جنایت» و «جنگ را متوقف کنید» در دست داشتند و علیه دولت نتانیاهو و علیه ادامه‌ی کار او به‌عنوان نخست‌وزیر اسراییل شعار سر می‌دادند.

این رسانه به نقل از یکی از معترضان گزارش داده است: «من اینجا هستم زیرا از آینده نواسه‌ام می ترسم. اگر ما بیرون نرویم و از شر دولت وحشتناک [نتانیاهو] خلاص نشویم، آینده‌ای برای آنها [کودکان] وجود نخواهد داشت.»

سازمان تظاهرات ضد دولتی حفشی اسرائیل تخمین زده است که بیش از 150000 نفر در این تظاهرات شرکت کردند و آن را بزرگترین تجمع اعتراضی مردمی از زمان جنگ اسرائیل علیه غزه نامید.

جنگ اسراییل علیه غزه پس از حملات مرگبار حماس به تاریخ ۷ اکتوبر آغاز شد و نزدیک به ۹ ماه است که این جنگ بی‌وقفه ادامه داشته و در نتیجه آن حدود ۴۰هزار نفر با اکثریت غیرنظامی (در غزه و اسراییل) کشته شده‌اند.