نانسی فایزر، وزیر داخله‌ی آلمان می گوید که مذاکرات محرمانه با کشور‌های ثالث مبنی بر اخراج «مهاجران مجرم» به افغانستان را آغاز کرده است.

نوین اوسناپروکر، روزنامه‌ی محلی در آلمان روز(چهارشنبه،۳۰جوزا) با نشر گزارشی گفته که خانم فایزر این سخنان را در نشستی با وزیران داخله ایالت‌های این کشور مطرح کرده است.

به گفته وزیر داخله آلمان «ما شدیداَ روی این کار می‌کنیم تا بتوانیم اخراج اسلام‌گرایان خطرساز و عاملان خشونت به افغانستان را اجرا کنیم.»

او با اشاره به اینکه  منافع امنیتی آلمان در اولویت آنان قرار داشته افزوده است که  «ما مذاکرات سری با کشورهای مختلف داریم تا راه‌هایی برای ممکن ساختن اخراج‌ها به افغانستان پیدا کنیم.»

مقامات آلمان پس از آن بر اخراج مهاجران افغانستان از این کشور تاکید کرده‌اند یک مهاجر اهل افغانستان با چاقو به تجمع گروه منقد اسلام «پکس اروپا» در شهر مانهایم حمله کرد که در نتیجه آن یک افسر آلمان کشته شد.

هفته گذشته نیز رسانه‌های آلمانی گزارش دادند که یک مهاجر دیگر اهل افغانستان با یک شی چاقو مانند یک هموطن ‌اش را کشته و سه تن دیگر را که حین تماشای مسابقات جام ملت‌های اروپا بوده‌اند زخمی کرده است.

این در حالی است که شماری از مقامات دیگر آلمان نیز تصمیم  اخراج مهاجر مجرم از این کشور حمایت کرده و گفته است که تلاش راه‌های برای اخراج این مهاجران هستند.