ملا هبةالله آخوندزاده رهبر امارت اسلامی در پیامی به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان، خواستار روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای جهان «در چهارچوب شریعت» شده است.

رهبر امارت اسلامی در پیامی که به رسانه ها ارسال شده است گفته است، که امارت اسلامی با تمام جهان به ویژه ممالک اسلامی مناسبات سیاسی و اقتصادی در چوکات شریعت می خواهد و در این راستا مکلفیت خویش را ادا کرده است.

وی افزوده است که امارت اسلامی گام های مهم در بازسازی، زراعت، آبیاری، سرک سازی، استخراج معادن و سایر بخش ها برداشته شده و در حال اجرا است.

به گفته وی، امارت اسلامی در بخش اقتصادی بخاطر پیشرفت بیشتر در زمینه اقتصادی و از بین بردن مشکلات اقتصادی مردم از تمام سرمایه داران و تاجران خواسته است که در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنند و در پیشرفت و ترقی افغانستان مسوولیت خویش را ادا نمایند.

او افزوده، با حاکمیت امارت اسلامی حقوق شرعی تمام اتباع تامین و محفوظ است، هیچ کسی بالای فرد دیگری ظلم و تجاوز نمی تواند، جلو ظلم گرفته می شود و از حق مظلوم پرسان می گردد.

وی تاکید کرده که امارت اسلامی گام های مهم در بازسازی، زراعت، آبیاری، سرک سازی، استخراج معادن و سایر بخش ها برداشته شده و در حال اجرا است.

او به مسوولان و مقامات امارت اسلامی توصیه کرده که در تمام بخش ها مسوولیت و مکلفیت های خویش را با جدیت انجام دهند. دروازه های شان را به روی مردم باز نمایند، کارها را به طریق احسن و عاجل اجراء کنند، با مردم هیچگاهی برخوردی نکنند که آنان شما را بیگانه بشمارند.