رسانه‌های پاکستانی در ادامه‌ی ناامنی‌ها در این کشور گزارش داده‌اند که در نتیجه رویارویی پیکارجویان با نیروهای امنیتی در ایالت خیبرپختون‌خواه دست‌کم دو عضو ارتش پاکستان و ۵شبه‌نظامی کشته شده‌اند.

روزنامه‌ی داون پاکستانی در گزارشی که روز گذشته (یک‌شنبه، ۶جوزا) منتشر کرده به نقل از بیانیه ارتش این کشور نوشته است که دو نظامی به شمول یک عضو ارشد ارتش در شهر پیشاور، مرکز ایالت خیبرپختون‌خواه کشته شده‌اند.

در نتیجه این رویارویی ۵شبه‌نظامی نیز کشته شده‌اند و وابستگی آنها به گروه‌های ستیزه‌جو مشخص نشده است.

خیبرپختون‌خواه و بلوچستان از ایالت‌های شمالی پاکستان‌اند که در امتداد خط دیورند قرار گرفته‌اند و محل بیشترین رویدادهای امنیتی در سالهای گذشته بوده است.

شورای امنیت ملی پاکستان در ماه اپریل ۲۰۲۳ از عملیات همه‌جانبه‌ای برای از بین‌بردن تروریسم خبر داده و در بیانیه‌ای تصریح کرده بود که «عملیات همه جانبه و گسترده با تلاش در سطوح سیاسی، دیپلماتیک، امنیتی، اقتصادی و اجتماعی برای از بین بردن بلای تروریسم در همه اشکال آن آغاز خواهد شد».

مقامات امنیتی این کشور اخیرا اعلام کرده‌اند که در نتیجه عملیات یک‌ ماه اخیر در راستای سرکوب گروه های تروریستی در نزدیکی خط دیورند واقع در ایالت بلوچستان ۲۹ شبه‌‌نظامی کشته شده‌اند.

گفتنی است که ناامنی در پاکستان به اوج خود رسیده و گروه‌های پیکارجو به شمول تی‌تی‌پی بر حملات خود در نقاط مختلف این کشور افزوده‌اند.