ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت پنجشیر می‌گوید که محمد عمر زاخیلوال وزیر مالیه حکومت پیشین و سارنوال کرام الدین کریم رییس فدراسیون فوتبال در حکومت پیشین طی یک سفر امروز به ولایت پنجشیر آمده بودند و با مسوولان محلی این ولایت دیدار کرده است.

ریاست اطلاعات و فرهنگ پنجشیر امروز (یکشنبه، ۶جوزا) ګفته که آقای زاخیلوال دراین دیدار از مقامات بلندپایه حکومت پیشین خواستند که فریب بیگانگان را نخورند و دوباره به کشور شأن برگردند.

زاخیلوال تصریح کرده که امنیت یکی از نعمت های الهی است که امروز مردم افغانستان از طعم آن چشیده و در فضای صمیمیت و زیر یک چتر نظام اسلامی به سر می‌برند.

منبع افزوده، سارنوال کرام الدین کریم رییس پیشین فدراسیون فوتبال در این دیدار از روند حکومتداری نظام امارت اسلامی اظهار خوشبینی کرد و گفت او با همه خانواده و اقارب خویش از زمان روی کار آمدن نظام اسلامی در افغانستان زندگی می‌کند و از رفتار نیک این نظام رضایت دارد.

آقای کریم تاکید کرد که مردم پنجشیر سفید را از سیاه فرق کرده و با عقلانیت دینی شأن از امارت اسلامی حمایت عام‌وتام کردند.

در این ملاقات رهبری ولایت خواهان بازگشت همه کسان بخصوص مقامات بلندپایه حکومت پیشین که با روی کارآمدن نظام اسلامی از افغانستان به بیرون از کشور رفته‌اند از طریق این دو مقام شد.