وزارت فواید عامه حکومت سرپرست اعلام کرده که درپی بارندگی‌های اخیر شماری از شاهراه کشور به شمول سالنگ‌ها مسدود شده و تلاش‌های پاکسازی و بازگشایی آن جریان دارد.

این وزارت روز(شنبه،۵جوزا) با نشر خبرنامه‌ی گفته که شاهراه سالنگ از شب‌گذشته به دلیل بارندگی های اخیر و جاری شدن سیلاب برای مدت کوتاهی به روی ترافیک مسدود شده است.

بر اساس خبرنامه به دلیل رانش زمین در شاهراه بامیان- سرپل در ولایت بامیان، سرک در ولسوالی یکلنگ شماره ۲ در منطقه پل کاشان، شاهراه غور-هرات در ولایت غور، ولسوالی خرم سرباغ در ولایت سمنگان و در ولایت فاریاب، سرک ها محورهای مرکز – بیل چراغ – گرژیوان به دلیل بارندگی‌های موسمی و سیلاب اخیر نیز بر روی ترافیک مسدود شده است.

به گفته این وزارت برخی از سرک های ارتباطی ولایت نورستان، سرک ولسوالی مویسوا در ولایت ننگرهار و سرک های ولسوالی های دره صوف، کوشانده، چهار کنت و مارمال ولایت بلخ نیز در اثر سیلاب های اخیر تخریب شده‌اند.

این در حالی است که بارندگی‌های اخیر در شماری از ولایت‌های کشور منجر به جان باختن صد‌ها تن و خسارات هنگفت مالی شده است.

ازسوی‌هم ریاست هواشناسی  وزارت ترانسپورت و هوانوردی حکومت سرپرست نیز امروز(شنبه،۵جوزا) از احتمال باران‌های شدید و سیلاب‌ها  در ولایت‌های بدخشان، تخار، قندوز، سمنگان و بغلان به‌شمول سالنگ‌ها هشدار داده است.