باشگاه بارسلونا با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که “ژاوی هرناندز” از سمت سرمربیگری آبی اناری‌ها برکنار شده است.

در بیانیه‌ای رسمی باشگاه بارسلونا گفته شده که ژاوی هرناندز، سرمربی این باشگاه، پس از آخرین بازی بارسا در روز یک‌شنبه مقابل سویا، از سمت سرمربیگری این تیم برکنار خواهد شد.

اظهارات ژاوی در نشست خبری پیش از بازی برابر آلمریا و انتقادهایی که مطرح کرده بود باعث شد، مدیران بارسلونا او را اخراج کند.

بارسلونا پس از آن تصمیم برکناری ژاوی هرناندز را گرفت که ژاوی چند ماه قبل اعلام کرده بود خودش قصد ادامه این همکاری را ندارد و مایل است در پایان فصل نیمکت این تیم را ترک کند اما پافشاری‌ها و تلاش‌های مدیران این باشگاه باعث شد که او تصمیمش را تغییر دهد و چند هفته قبل بود که لاپورتا و ژاوی در نشستی صمیمانه اعلام کردند که او فصل آینده هم هدایت این تیم را برعهده خواهد داشت.

طبق گزارش‌ها، ژاوی و لاپورتا لحظاتی قبل و پس از انتشار این خبر به صورت رسمی در حالی اسپورتس سیتی را ترک کردند که حاضر نشدند هیچ صحبتی با خبرنگاران و هواداران نگرانی که بیرون از درهای این مجموعه منتظر آنها بودند داشته باشند.

ژاوی در نوامبر ۲۰۲۱ به عنوان سرمربی جدید بارسا جانشین رونالد کومان شد و در این مدت در ۱۴۱ بازی روی نیمکت بارسا حضور داشت که توانست ۸۹ پیروزی، ۲۳ تساوی و ۲۹ شکست را در کارنامه‌اش به ثبت برساند. او همچنین یک قهرمانی در لالیگا و یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا را هم برای بارسا به ارمغان آورد.