انی بالی، رییس موسسه وینتوی ایتالیا و پروفیسور لودا، رییس دانشگاه فلورانس کشور ایتالیا از ساخت ۱۰۰ خانه مسکونی برای فامیل‌های نیازمند و مغاره‌نشین به ارزش ۳۰۰ هزار دالر امریکایی در مرکز ولایت بامیان خبر داده‌‌اند.

دفتر والی بامیان با نشر خبرنامه‌ی گفته که مسوولان این دو موسسه خارجی این سخنان را روز(چهارشنبه،اول جوزا)در دیدار با عبدالله سرحدی، والی این ولایت بیان کرده‌اند.

در خبرنامه به نقل از انی‌ بالی، رییس موسسه وینتوی ایتالیا آمده است که او از توجه و همکاری مقام‌های ولایت بامیان قدردانی کرده و افزوده است که « قرار است به زودی موسسه وینتو در هماهنگی با رئيس دانشگاه فلورانس کشور ایتالیا در ولایت بامیان کار ساخت ۱۰۰ منزل مسکونی را در مرکز بامیان برای فامیل‌های نیازمند و مغاره‌ نشین به ارزش ۳۰۰ هزار دالر امریکایی بصورت پخته و اساسی اعمار نماید.»

او همچنان از تنظیم پلان بهترسازی شهرک زرگران واقع در مرکز ولایت بامیان که شامل کانال سیل برها، چویچه ها، سرک‌ها، و کوچه‌های داخل شهرک می باشد اطمینان داده است.

بر اساس خبرنامه پروژه ساخت خانه‌ها با حمایت مالی دولت ایتالیا و تحت نظارت ریاست شهرسازی و مسکن حکومت سرپرست در ولایت بامیان اجرا خواهد شد.