افزایش ناامنی‌ها در پاکستان به تنش لفظی جدیدی میان امارت اسلامی و دولت پاکستان دامن زده است. اردوی پاکستان می‌گوید که تی‌تی‌پی هنوز از خاک افغانستان برای حملاتش در پاکستان استفاده و می‌کند و امارت اسلامی نیز با رد این اتهام می‌گوید که داعش از پاکستان وارد افغانستان می‌شود.

جنرال احمد شریف، سخنگوی ارتش پاکستان روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۸ثور) طی یک نشست مطبوعاتی «مهم» امارت اسلامی را متهم کرد که به تعهدات خود در زمینه‌ی مبارزه با تروریسم عمل نکرده و نیز افزود که حمله‌ی ماه مارچ در مربوطاتی از خیبرپختونخواه که منجر به کشته شدن ۵ مهندس چینی شد در افغانستان طرح‌ریزی شده بود.

عنایت الله خوارزمي، سخنگوی وزرات دفاع امارت اسلامی بامداد امروز (چهارشنبه، ۱۹ثور) در بیانیه‌ای به اظهارات طرف پاکستانی پاسخ داد و افزود که «انگشت انتقاد به سوی افغانستان» تلاش «ناکام» پاکستان برای فرار از مسوولیت‌هایش است.

آقای خوارزمی در واکنش به حمله‌ی ماه مارچ که مهندسان چینی را هدف قرار داده و طرف پاکستانی معتقد است که در افغانستان طرح‌ریزی شده نیز گفته است که «خیبرپختونخواه در ساحه‌ای موقعیت دارد که تحت پوشش شدید امنیتی اردوی پاکستان قرار دارد» و نتیجه گرفته است که هدف قراردادن اتباع چینی نشانه‌ی «ضعف ارگان‌های امنیتی پاکستان است.»

اردوی پاکستان گفته است: «شواهد عینی» مبنی بر حضور تی تی پی در افغانستان با امارت اسلامی در میان گذاشته شده اما «اما هنوز هیچ پیشرفت مثبتی دیده نمی شود.»

امارت اسلامی با رد این ادعا گفته است: «ما مواردی داریم که خوارج داعشی از خاک پاکستان وارد افغانستان شده و از خاک پاکستان بر ضد خاک ما استفاده شده و واقعه‌های [تروریستی] از آن کشور تنظیم می‌شود. پاکستان باید در این باره جواب بدهد.»

ارتش پاکستان: تی‌تی‌پی هنوز از خاک افغانستان برای انجام حملات در پاکستان استفاده می‌کند