دادگاه عالی حکومت سرپرست اعلام کرده که دو تن را به اتهام «سرقت» در ولایت کاپیسا با ۳۰ ضرب شلاق در محضر عام مجازات کرده‌اند.

دادگاه عالی حکومت سرپرست روزسه‌شنبه، چهارم ثور با نشر خبرنامه‌ی گفته که حکم مجازات این دو متهم روزدوشنبه با حضور مقام‌های حکومت سرپرست و مردم عام اجرا شده است.

در خبرنامه‌ آمده است که یکی از این افراد را به سه سال حبس تنفیذی و فرد دیگر را به یک سال و شش ماه حبس تنقیذی از سوی محکمه ابتدایی شهری کاپیسا محکوم شده‌‌اند.

همچنین عبدالروف سعادت، رییس محکمه شهری حکومت سرپرست در ولایت کاپیسا تاکید کرده که «برای همۀ مردم ولایت کاپیسا اطمینان میدهیم که در اجرای احکام شریعت اسلامی از هیچ کسی ترس و هراسی نداریم و آنچه که شریعت اسلام برای مجرمین جزا تعین نموده باشد، بدون هراس حتماً آنرا تطبیق خواهیم نمود، قبل از فتح مجاهد سنگر بوده‌ایم و امروز مجاهد تطبیق احکام الهی می باشیم».

پیش از این نیز بر اساس حکم دادگاه حکومت سرپرست حکم جزای تعزیری در ولایت‌های مختلف کشور به اتهام«بداخلاقی»،«زنا»،«بی‌عزتی» «دزدی» « روابط نامشروع» و«لت‌وکوب»  اجرا شده است.

روزشنبه، اول ثور نیز دادگاه عالی حکومت سرپرست در ولایت زابل نیز از تطبیق جزای تعزیری بالای یک تن به اتهام «روابط خارج از ازدواج» خبر داده بود.