شماری از تاجران چینی در جریان سفرشان به ولایت پنجشیر از علاقمندی خود برای سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف در این ولایت خبر داده‌‌اند.

ریاست اطلاعات و فرهنگ پنجشیر امروز شنبه ( اول ثور) گفته، جیم پین تاجر چینایی با شماری از تاجران آن کشور در دیدار با حافظ محمد آغا حکیم والی حکومت سرپرست در ولایت پنجشیر گفته که تاجران کشورش علاقمند هستند که در این ولایت سرمایه‌گذاری کنند.

آقای پین تأمین امنیت سرتاسری درافغانستان را فرصت مناسب برای نوع سرمایه‌گذاری در کشور دانسته و از علاقمندی این کشور برای عقد قرارداد پروژه بزرگ ملی انتقال آب دریای پنجشیر به کابل خبر داده است.

همچنین والی جکومت سرپرست در ولایت پنجشیر نیز از همکاری با سرمایه گذاران داخلی و خارجی اطمینان داده و از تصمیم تاجران کشور چین حمایت کرده است.

رهبری ولایت پنجشیر دراین دیدار از راه‌کار‌های اقتصاد محور ا.ا در خصوص پنجشیر یاد آوری کرده و تاکید کرده که در کنار صدها پروژه طرح های عامه المنفعه انکشافی یک پروژه بزرگ ملی انتقال آب دریای پنجشیر به کابل است که کار روی آن جدی جریان دارد.

وی همچنین از ثبت بیش از هزاران معدن در سطح پنجشیر یادآوری کرد و افزود که کار استخراج عملاً در بیش از پنجصد معدن در این ولایت جریان دارد.

این در حالیست که تا کنون شماری زیاد از مسوولان شرکت های بین المللی برای سرمایه‌گذاری در پنجشیر در بخش های مختلف طرح های شأن را با مقام این ولایت شریک کرده‌اند.