رسانه‌های خارجی خروج احتمالی نیروهای امریکایی از نایجریه را تایید کرده‌اند و این در حالی است که پیشتر تمام نیروهای فرانسوی در پی اعتراضات پیگیر و درخواست حکومت نظامی نایجریه از این کشور خارج شده بودند.

صدای امریکا به نقل از مقامات این کشور گزارش داده است که با درخواست مقامات نایجریه و طرح خروج بیش از یک‌هزار سرباز امریکایی از نایجریه موافقت شده اما هنوز جدول‌زمانی مشخصی برای اجرای این طرح سنجیده نشده است.

در همین حال، فرانس پرس به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که کرت کمبل، معاون وزیر خارجهٔ ایالات متحده امریکا با علی مهامن لمین زین، صدراعظم حکومت نظامی نایجریه ملاقاتی داشته و طی این دیدار درخواست علی مهامن برای خروج نیروهای امریکایی از نایجریه را پذیرفته است.

طبق گزارش صدای امریکا،  ایالات متحده پایگاهی در شهر بیابانی آگادز نایجریه دارد که با هزینه ۱۰۰ میلیون دالر برای پرواز طیاره‌های بدون سرنشین ساخته شده و قرار است این پایگاه طیاره‌های بدون سرنشین در افریقا نیز تغییر کند.

این در حالی است که نظامیان نایجریه پس از کوتای ماه جولای سال گذشته که حکومت را در دست‌گرفتند، نیروهای فرانسوی را در ۲۲ ماه دسامبر مجبور به ترک این کشور کردند و به تعقیب آن نیروهای امریکایی نیز قرار است از این کشور خارج شوند.