همزمان با حملات اسراییل به خاک فلسطین یک مقام امریکایی به تازگی اعلام کرده است که اسراییل به آتش بس در غزه موافقت کرده است.

 این مقام امریکایی که نخواست اسم از آن گرفته شود  روز شنبه، دوزدهم حوت در صحبت با شماری از خبرنگار گفته است  که اسراییل “کم و بیش” با پیشنهاد آتش‌بس شش هفته‌ای در نوار غزه موافقت کرده است.

در همین حال این مقام امریکایی  به خبرنگاران گفته است که چارچوب یک آتش بس تهیه شده و “اسراییلی‌ها کم و بیش پذیرفته اند.

با این حال   این سخنان درحالی مطرح شده است  که اسراییل  تا هنوز به گونهٔ رسمی تایید نکرده است که طرح آتش بس را پذیرفته است یا خیر.

 این درحالی است به تازگی آماری از سوی  هییت زنان سازمان ملل متحد به نشر رسیده  که نشان می دهد  از آغاز جنگ در غزه تا اکنون نزدیک به ۹ هزار زن کشته و هزاران زن  دیگر همچنان زخم برداشتند.

از سوی دیگر اینت  آمار پس از آن منتشر شده است که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به تازگی اعلام کرد که  اسرائیل از تاریخ هفت اکتبر بیش از ۲۵ هزار نفر زن و کودک را به قتل رسانده و باید برای محافظت از غیرنظامیان اقدامات بیشتری انجام دهد اما  چند ساعت بعد از اظهارات آستین، سابرینا سینگ، سخنگوی پنتاگون گفت که وزیر دفاع بر اساس برآورد وزارت بهداشت غزه صحبت کرده است و به تعداد کل کشته شدگان فلسطینی اشاره دارد، نه فقط زنان و کودکان.

در همین حال چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در حساب ایکس خود اعلام کرده است  که برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان در غزه به آتش‌بس فوری نیاز است.

این درحالی است که جوبایدن، رییس جمهور ایالت متحده می گوید که امیدوار است تا رسیدن ماه رمضان آتش‌بس میان اسراییل و حماس برقرار شود.