در ادامه اخراج اجباری مهاجران افغان از ایالت‌های مختلف پاکستان مقام‌های ایالت بلوچستان پاکستان می‌گویند که به پولیس این ایالت دستور داده شده، تا ۱۰ هزار مهاجر افغان را در ظرف یک روز از این ایالت اخراج کنند.
به‌گزاش دیلی‌میل، جان اچکزی، سخنگوی حکومت ایالتی بلوچستان به روز پنج‌شنبه، ۹ قوس گفته به پولیس دستور داده شده تا مهاجران افغان فاقد اسناد را دستگیر و به افغانستان بفرستند.
روند اخراج اجباری ۱.۷ میلیون شهروند افغانستان که بدون اسناد قانونی در پاکستان به سر می‌برند از آغاز ماه گذشته میلادی تاکنون ادامه دارد. روندی که پس از یک ماه مهلت از سوی حکومت موقت پاکستان آغاز شد و به گفته مقام‌های امارت اسلامی تاکنون ۴۰۰ هزار مهاجر از آن کشور به افغانستان برگشته اند.
در همین حال عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرای امارت اسلامی در دیدار با رزا اوتونبایوا، رییس یوناما در کابل از اخراج اجباری مهاجران افغان از کشورهای همسایه انتقاد کرده است.
براساس خبرنامه ارگ امارت اسلامی، آقای حنفی در این دیدار، باردیگر اخراج مهاجران افغان از کشورهای همسایه را خلاف اصول بین‌المللی و نقض حقوق بشر خوانده است.
براساس خبرنامه، معاون اداری رییس‌الوزرا در دیدار با رییس یوناما درباره آخرین نشست سازمان همکاری اسلامی و مهاجران اخراج شده از پاکستان گفتگو کرده است.
آقای حنفی گفته که برای اثربخشی هر نشستی مربوط به افغانستان، باید از نمایندگان حکومت سرپرست افغانستان نیز دعوت شود.