همزمان با تشدید تنش‌ها میان اسراییل و غزه یک مقام ارش حماس از بزرگ‌ترین سرمایه گزار جهان ایلان ماسک درخواست کرد تا از ویرانی‌های خاک غزه از نزدیک دیدن کند.

روزنامه گاردین روز چهارشنبه،هشتم قوس گزارش داده است که یک  یکی از مقامات ارشد حماس از ایلان ماسک، کارآفرین فناوری و میلیاردر جهان  دعوت کرد تا از غزه دیدن کند.

گاردین  گزارش داده است که این مقام حماس دلیل اصلی  دعوت از ایلان ماس را  بازدید از میزان ویرانی های ناشی از بمباران اسراییل عنوان کرده است.

اسامه حمدان، یکی از مقامات ارشد حماس در یک کنفرانس مطبوعاتی در بیروت گفت: «ما از او دعوت می‌کنیم تا از غزه دیدن کند تا میزان کشتارها و ویرانی‌های انجام شده علیه مردم غزه را با رعایت معیارهای عینیت و اعتبار ببیند.

این درخواست درحالی از سوی حماس صورت گرفته است که ایلان ماسک روز دوشنبه از محل حمله حماس به اسرائیل بازدید.

رسانه های خارجی گزارش داده است که روز دوشنبه، ایلان ماسک از محل حمله حماس در اسرائیل بازدید کرد و “تعهد خود را برای انجام هر کاری که برای جلوگیری از گسترش نفرت لازم است، اعلام کرد.”

این درحالی است که اظهارات حمدان یک روز پس از تمدید آتش بس موقت بین اسرائیل و حماس برای 48 ساعت دیگر بیان می شود.  اولین آتش بس  در روز جمعه، 24 نوامبر 2023، برای تبادل گروگان توافق شد.