شورای امنیت سازمان ملل به دلیل اختلاف نظر اعضای این شورا در مورد جنگ غزه تاکنون نتوانسته است قطع‌نامه‌ی نهایی در این مورد تصویب کند.

طبق گزارش رسانه‌های بین‌المللی، پیش‌نویس قطع‌نامه‌ای که از سوی روسیه تنظیم شده بود توسط امریکا و بریتانیا برای دومین بار وتو شده و به مرحله‌ی تصویب نرسیده است.

روسیه در قطع‌نامه‌ی پیشنهادی خود به شورای امنیت سازمان ملل در پیوند به جنگ غزه، خواستار آتش‌بس فوری بین دو طرف شده اما رای منفی امریکا و بریتانیا آنرا وتو (منع) کرده است.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل، در نشستی که روز گذشته برگزار شده بود گفت: «متأسفیم که شورا (شورای امنیت سازمان ملل) نتوانست از یک فرصت دیگر برای رسیده‌گی به بحران خاورمیانه استفاده کند.»

از طرف دیگر، روسیه و چین نیز پیش‌نویس قطع‌نامه‌ی امریکا در پیوند به جنگ غزه را وتو کرده‌اند و این اختلافات باعت شده که جنگ در غزه ادامه پیدا کند.

طبق گزارش رویترز، هدف از این پیش‌نویس قطع‌نامه‌ی ارایه شده از سوی امریکا رسیده‌گی به بحران انسانی در غزه بود که امریکا در آن خواستار توقف خشونت‌ها به‌منظور دسترسی به کمک‌ها شده بود.

اما سفیر روسیه پس از آنکه پیش‌نویس امریکا وتو شد به رسانه‌ها گفت که «پیش‌نویس قطع‌نامه آمریکا به معنی گرفتن اجازه از سازمان ملل برای ادامه حملات اسراییل بر غزه است.»

حملات هوایی اسراییل و محاصره‌ی کامل برای سومین هفته‌ی متوالی همچنان ادامه دارد و در این مدت، نزدیک به هفت هزار نفر کشته‌اند که تقریبا نیمی از کشته‌شدگان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهد.