شرکت پرطرفدار اپل برای سال 2023  چهار مدل جدید آیفون به نام‌های آیفون15، آیفون 15 پلس، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرومکس را معرفی کرد.

شرکت جهانی اپل روز سه‌شنبه، بیست و یکم سنبله اعلام کرده است که شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل یک برند جدید به اسم Ultra در انتهای بالای صفحه ایجاد خواهد کرد، اما این نادرست بود اپل به همان سیستم سال گذشته پایبند بود و به این موارد ادامه داد.

 شرکت اپل اعلام کرده است که گوشی‌های جدید آیفون 15 به تاریخ 12 سپتمبر معرفی شدند و اما علاقمندان آیفون 15 می‌توانند به  تاریخ 15 سپتمبر از طریق شرکت اپل پیش از وقت خریداری کنند.

این شرکت اعلام کرده است که این مدل های جدید آیفون به تاریخ 22 سپتمبر به در فروشگاه ها ظاهر خواهند شد.

اپل روز گذشته  آیفون 15 و آیفون 15 پلس را معرفی کرد که دارای اولین شیشه پشتی رنگ آمیزی شده در صنعت با روکش مات با بافت خیره کننده و لبه کانتور جدید روی محفظه آلومینیومی است. هر دو مدل دارای جزیره پویا و یک سیستم دوربین پیشرفته هستند که به کاربران کمک می کند تا عکس های فوق العاده ای از لحظات زندگی خود بگیرند.

گفتنیست که مودل‌های جدید تازه رونمای شده از  آیفون 15  به رنگ های مشکی، آبی، سبز، زرد و صورتی عرضه شده است.

این  شرکت اعلام کرده است که آیفون پرو و ​​15 پرو مکس از تیتانیوم ساخته شده اند که برای اولین بار در خط تولید آیفون است، این باید نسبت استحکام به وزن را در مقایسه با فولاد ضد زنگ بهبود بخشد و مطمئناً وزن‌ها در هر دو مدل پرو کاهش یافته است.

به گفته شرکت اپل  15 پرو مکس 221 گرام وزن دارد که از 240 گرام وزن 14 پرو مکس کمتر است با این حال وزن 15 پرو 9 درصد کاهش یافته است.

اپل هر ساله خط جدیدی از آیفون را معرفی می کند و معرفی آن مهم ترین رویداد در تقویم اپل است .