وزارت امور خارجه قطر اعلام کرده که محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر این کشور با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران دیدار و در باره مسایل مرتبط به افغانستان گفت‌وگو کرده‌اند.

این وزارت روزسه‌شنبه، سی‌ام جوزا با نشر بیانیه‌ای تاکید کرده که این دیدار به منظور گفت‌وگو در باره موضوعات مختلفی میان دو کشور و منطقه صورت گرفته است.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزیر امور خارجه قطر، آل ثانی در میان موضوعات دیگر با وزیر امور خارجه ایران درباره «حمایت از ثبات در افغانستان» گفتگو کرد.

در این بیانیه آمده است که جزئیات بیشتر در مورد دستور کار نشست در مورد افغانستان میان دو دیپلمات عالی رتبه به اشتراک گذاشته نشده است.

گفتنی است، نخست‌وزیر قطر با عبداللهیان درباره موضوعات مختلفی ازجمله همکاری‌های تجاری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ثبات منطقه‌ای و آخرین تحولات برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرد.

 این در حالی است که پس اختلافات میان رژیم اسلامی ایران با قطر و کشور‌های عرب در ماه‌های گذشته این کشور گام‌های جدی برای بهبود روابط خود با کشورهای حوزه خلیج فارس برداشته است.

دیپلمات ارشد ایرانی پس از سفر به قطر به عمان سفر کرد که میزبان مذاکرات محرمانه نمایندگان امریکا و ایران برای دستیابی به توافق هسته ای جدید بود.

ماه گذشته، نخست وزیر قطر  نیز در سفرش به ولایت قندهار با هیبت الله آخندزاده، رهبر امارت اسلامی درباره وضعیت افغانستان دیدار کرد.