مقامات محلی در ولایت بامیان می‌گویند که سنگ بنای مجتمع فرهنگی-تفریحی «پارک فامیلی» به ارزش ۵۶ میلیون افغانی در مرکز این ولایت گذاشته شده است.

تهداب مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی به نام «پارک فامیلی» با حضور والی بامیان، مقامات ولایتی، نمایندگان سازمان‌های غیردولتی، زنان و خبرنگاران در منطقه عیسی خان، از مربوطات مرکز این ولایت گذاشته شد.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR) این پروژه را که شامل یک مرکز آموزش حرفه‌ای، یک مینی مارکت با 20 مغازه و یک مکان تفریحی است، تامین مالی خواهد کرد. به گفته مقامات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، این مجتمع انحصاری برای زنان تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

مولوی عبدالله سرحدی، والی بامیان، از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به خاطر تمویل این مجتمع برای زنان در این ولایت قدردانی کرد و گفت که وضعیت برای تطبیق پروژه های انکشافی توسط سازمان های مردم نهاد در ولایت بامیان آماده است.

وی در ادامه افزود: تمامی سازمان های ملی و بین المللی می توانند با حفظ بی طرفی و وابستگی های غیرسیاسی پروژه های عمرانی و زیربنایی خود را اجرا کنند.

سرحدی گفت: فعالیت های بازرگانی زنان در دو سال گذشته به خوبی افزایش یافته است. وی گفت: با افتتاح این مجموعه فعالیت های تجاری زنان کارآفرین استان رشد چند برابری می کند.

در همین حال، یومیکو تاکاشیما، معاون کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت: “این بسیار خوشحالم که زنان افغان در کنار مردان ایستاده اند و ما شاهد اجرای چنین پروژه اساسی برای حمایت از زنان در این ولایت هستیم.”

فنس کشی این مجموعه سال گذشته به پایان رسید. تاکاشیما گفت: با همکاری مقامات استانی و گروه‌های ذیربط، ما توانسته‌ایم کار بر روی یک مینی مارکت متشکل از 20 مغازه و یک مرکز آموزش حرفه‌ای را آغاز کنیم که تا پایان امسال تکمیل می‌شود.