یک شرکت آمریکایی در زمینه فناوری از دریافت مجوز تحقیقات کلنیکی در مورد کاشت چیپ در مغز انسان خبر داده و آنرا گامی در راستای کمک به انسان‌ها عنوان کرد.

شرکت نیورالینک ایلان ماسک روز پنج‌شنبه، بیست‌وپنجم می در توییتی از دریافت این مجوز خبر داد که از سوی ادارهٔ نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده صادر شده و طبق آن مطالعه‌ی بالینی در خصوص کاشت چیپ در مغز انسان‌ها آغاز خواهد شد.

جزییات بیشتر در مورد چگونگی صدور جواز، شروع اولین تحقیقات بالینی و چشم‌انداز این تکنالوژی که روی انسان پیاده خواهد شد منتشر نشده است.

صدای امریکا گزارش داده که مقامات ادارهٔ نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده صدور جواز کار کاشت چیپ به مغز انسان‌ها را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

ایلان ماسک، میلیاردر امریکایی شرکت نیورالینک را در سال ۲۰۱۶ اساس گذاشت و اخیرا مدعی شده که در حال انکشاف یک چیپ مغزی است که به گفتهٔ این شرکت می‌تواند بیماران ناتوان را قادر به حرکت و برقراری مجدد ارتباط کند.

آزمایشات بالینی کاشت چیپ در مغز قبلا از سوی شرکت نیورالینک بالای حیوانات انجام شده و به نظر می‌رسد که موفقیت‌آمیز بوده است اما به گفته‌ی ماسک «ما می‌خواهیم فوق العاده مراقب باشیم و مطمین شویم که قبل از قرار دادن آن در انسان این آله به خوبی کار می‌کند.»