مقام‌های اوکراینی اعلام کرده‌اند که در نتیجه یک حمله موشکی روسیه به یک شفاخانه در کشور اوکراین دو تن جان باختند و ۳۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات اوکراین با نشر گزارشی گفته است که این حمله  موشکی  روز گذشته به تاریخ( ۲۶می) در شهر دنیپر در شرق اوکراین از سوی کشور روسیه پرتاب شده است که در نتیجه آن چندین کشته و زخمی برجا مانده است.

بنا بر اعلام مقامات اوکراینی، ۲۱ نفر از زخمی‌های این حمله به سرعت به بیمارستان منتقل شدند و در میان مجروحان چند کودک نیز دیده می‌شوند.

 از سوی هم ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین در واکنش به این حمله مرگبار گفته است که :« فقط یک دولت شیطانی می‌تواند با کلینیک‌ها مبارزه کند، هیچ هدف نظامی در این کار وجود ندارد، این ترور خالص روسیه است.»

با این حال  روسیه ادعا می‌کند که این کشور ذخیره‌گاه مهمات مربوط به نظامیان اوکراین را در دنیپر هدف قرار داده است.

 در همین حال روسیه نیز مدعی حمله موشکی و پهپادی اوکراین به جنوب این کشور شده است و مسکو گفته که توانسته این دو حمله کی‌یف را دفع کند.

این در حالی است که آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در تازه‌ترین بیانیه خود گفته بود که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد جهان در راستای حفاظت از غیرنظامیان در جنگ‌های جاری ناکام بوده ‌است.

 بر بیناد یافته ها  و بر اساس آمار نشرشده از سوی سازمان ملل متحد، در نتیجه‌ی ۱۲ درگیری در سراسر جهان در ۲۰۲۲، نزدیک به ۱۷ هزار غیرنظامی کشته و میلیون‌ها تن آواره شده ‌اند.