سرپرست وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی گفته است که امارت اسلامی به هیچ کسی اجازۀ انتقاد از انتقاد به فرهنگ و مفکوره افغانان را نمی‌دهد.

وزارت تحصیلات عالی امارت اسلامی با نشر تویتی گفته که ندا محمد ندیم، سرپرست این وزارت این سخنان را در دیدار  با عبیدالرحمان نظامانی، سفیر پاکستان در کابل مطرح کرده است.

این وزارت گفته که آقای ندیم روز دوشنبه، اول جوزا  در دیدار با سفیر پاکستان و هیأت همراه وی دیدار کرده و بر ادامه روابط دو جانبه میان افغانستان و پاکستان به حیث دو کشور هم‌جوار و اسلامی تاکید کرده است.

سرپرست این وزارت در این دیدار خطاب به مدافعین حقوق بشر در افغانستان گفت: «افغانان در یک جامعه سنتی و فکری زندگی می‌کنند و امارت اسلامی به هیچ کسی اجازه انتقاد به فرهنگ و مفکوره افغانان را نمی‌دهد و در تطبیق امورات اسلامی بر این هدف معتهد است.»

وی افزود که:« مدافعین دروغین حقوق بشر کوشش دارند به بهانه‌های مختلف به حقوق افغانستان دست‌اندازی کنند.»

از سوی هم عبیدالرحمن نظامانی، سفیر پاکستان در کابل در این دیدار گفته است، که افغانستان و پاکستان دو کشور باهم  دوست، دارای مشترکات دینی، مذهبی وفرهنگی هستند، از همین رو پاکستان با در نظرداشت این ویژگی‌ها بیشتر از دیگران آماده‌ همکاری‌های لازم با افغانستان است.