فاکس‌نیوز به نقل از سردبیر نشریه «جنگ طولانی» گزارش داده که توانایی امریکا برای هدف قرار دادن گروه‌های تروریستی در افغانستان بسیار محدود شده است.

بیل روجیو، سردبیر نشریه «جنگ طولانی» روز دوشنبه، بیست‌ویکم حمل مصاحبه‌ای با فاکس‌نیوز انجام داده و توانایی امریکا را در امر مبارزه با تروریسم در افغانستان دو درصد عنوان کرده است.

به گفته‌ی او تشدید حملات داعش در افغانستان نشان‌دهند این واقعیت است که امریکا برای انجام عملیات ضد تروریسم محدود شده و به نوعی، خود را در محاصره خواست‌های «طالبان» قرار داده است.

بیل روجیو تاکید کرد که «آنها (دولت امریکا نمی‌خواهند القاعده را هدف قرار دهند، نمی‌خواهند طالبان را سرکوب کنند، دولت به خود اجازه می‌دهد که گروگان خواست‌های طالبان باشد.»

او خاطر نشان کرد که حضور اتباع امریکا در زندان‌های امارت اسلامی یکی از دلایل دیگر است که این کشور را در امر مبارزه با تروریسم محدود می‌کند.

این در حالی است که کاخ سفید اخیرا گزارش ۱۲ صفحه خود در پیوند به نحوه‌ی خروج از افغانستان را منتشر کرده و گفته که هیج تروریستی در افغانستان باقی نمانده است.

لیندسی گراهام، یکی از سناتوران ارشد ایالات متحده به این گزارش واکنش نشان داده و گفته که دولت بایدن در مورد نابودی تروریسم در افغانستان دروغ می‌گوید.